Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

 • ~sMarkaCz

  Należy bezwględnie potępić obywateli szkodzącym wizerunkowi nowoczesnej, cyfrowej Unii Europejskich pionierów. Brak konta bankowego oznacza brak inteligencji i dobrych manier. Komisja Europejska powinna nakazać polskiemu rządowi wprowadzenie obowiązkowej resocjalizacji obejmującej cyfrowych analfabetów, zmuszając ich do kupna komputera, smartfona, założenia konta bankowego, oraz profilu na Facebooku i Naszej Klasie. Cyfrowi analfabeci to potencjalni terroryści.

  Wiwat cyfryzacja!

  ...

  14-12-2010, 18:55

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Borubar
  [w odpowiedzi dla: ~Boreq]

  Kilka lat temu, jeszcze jako student aby sobie dorobić prowadziłem kursy dla emerytów, którzy do tej pory nigdy nie mieli komputera a teraz mają dość czasu aby się tym zainteresować.

  Takie tam podstawy jak działa poczta, jak korzystać z przeglądarki, komunikatora, jak efektywnie korzystać z google, jak zainstalować ubuntu.
  Oraz trochę porad na co zwrócić uwagę kupując komputer, aparat cyfrowy czy podpisując umowę na internet.

  Ku mojemu zaskoczeniu zainteresowanie było bardzo duże, chętnych było mnóstwo.
  Pierwsi przyszli bo namówiły ich dzieci albo wnuki, ale następni to byli znajomi pierwszych kursantów i znajomi znajomych.

  Druga niespodzianka czekała mnie gdy się okazało jak szybko się uczą. Po kilku godzinach radzili sobie z komputerem dużo lepiej niż większość młodych pań w urzędach.

  Co najlepsze ludzie mający po 65lat i więcej nie mieli żadnych uprzedzeń, w ogóle nie bali się rzeczy których boją się młodsi od nich (nie było żadnego boję się tego dotknąć bo popsuję, wszędzie musieli zajrzeć i o wszytko zapytać a potem notowali co się dowiedzieli w zeszycie aby nie zapomnieć).

  14-12-2010, 16:06

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • markac
  m
  Użytkownik DI markac (456)

  Chcecie dowiedzieć się co znaczy wykluczenie cyfrowe? Wystarcz odwiedzić swój Urząd Pocztowy i podpatrzeć, jak ludzie przy okienku i osoby czekające w kolejce muszą się męczyć i czekać, bo Pani Krysia tylko tak potrafi opłacić rachunek za wodę. Odnosi się to także do młodszych osób. To jest wykluczenie cyfrowe! Przelewy są po 0zł, nie będę reklamował banku.

  14-12-2010, 15:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~sacharow

  to po prostu wskazanie pewnej grupie osob, ze nie sa oni obojetni. plus zamierza wprwoadzic cdma teraz, ktore dali znacznie wieksza mozliwosc mobilnosci (zreszta wystarczy spojrzec na oragne free, a jednak aktywne osoby 50+ w miescie siedziec nie beda na wakacje.

  14-12-2010, 15:31

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Boreq

  Przepraszam, a o czym jest ten artykuł, bo mam wrażenie, że to mowa-trawa. Pusta paplanina o tym jak to pokolenie 50+ entuzjastycznie korzysta z Sieci i cieszy się z tego jak diabli. Litości... co to, współczesne wydanie Polskiej Kroniki Filmowej?
  Praktyka jest zupełnie inna: ludziom pokolenia 50+ nikt nie broni interesowania się nowymi technologiami (a nie tylko z branży IT). I, o ile pozwalają im na to horyzonty umysłowe, interesują się. Ludzie wychowani w duchu "homo sovieticus" raczej nie będą zainteresowani niczym nowym. To samo tyczy się zresztą zmarginalizowanej młodzieży i dzieci płodzonych przez "społeczne półprodukty". I tylko czekać jak jeden z drugim oszołom, piewca walki z cyfrowym wykluczeniem, zakrzyknie: "Oni są wykluczani cyfrowo! Trzeba im pomóc". A ciasny umysł i tak się nie da "zakluczyć".

  14-12-2010, 12:25

  Odpowiedz
  odpowiedz
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)