Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~eFakt

  Nie bardzo rozumiem co tutaj jest problemem. To raczej nie jest wyciek. Jeżeli użytkownik tak zaznaczył to te dane są publiczne.

  Imię, Nazwisko i zdjęcie profilowe mogą być oznaczone jako dostępne dla wyszukiwarek i wtedy nie trzeba specjalnego skryptu. Dane takie jednak nie wystarczą do pobrania listy znajomych ponieważ większość osób ma ją ukrytą poprzez ustawienie 'tylko dla znajomych'.

  Podobnie jest w innych portalach z tym że w niektórych jak NK czy Google Buzz danych tych nie da się ukryć. W Buzz profil zawsze jest publiczny, w Naszej-Klasie wszystkie dane są zawsze publiczne (z dowolnego fałszywego konta założonego automatem - nie trzeba zapraszać do znajomych etc.)

  28-07-2010, 17:32

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Kamyk
  m
  Użytkownik DI Kamyk (1884)

  Coraz mniej prywatności w sieci, coraz więcej spamu... Internet schodzi na psy.

  28-07-2010, 17:35

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany

  Nie przesadzajmy - co to za problem, że ktoś znajdzie moje imię i nazwisko, których się nie wstydzę, i z którymi się nie ukrywam? Można je znaleźć w tabunach miejsc. - Na stronie firmy, na stronach szkoły, w różnych klubach, na forach internetowych itd. itp... Jakoś nie zauważyłem żeby to zwiększało ilość otrzymywanego przeze mnie spamu.

  28-07-2010, 17:52

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany

  HA HA HA! DALEJ REJESTRUJCIE SIE NA PEJSBUKU I PODAWAJCIE ADRESY. A POTEM LUDZIE ZDZIWIENI ZE W CZASIE WAKACJI KTOS MIESZKANIE OCYNGOLIŁ. GŁUPOWE NIECH ZAPŁACA WYBORCY PO.

  28-07-2010, 18:00

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Henry

  @Sorcerer - przyznam, ze sadzilem, iz jestes bardziej swiadomym uzytkownikiem sieci ;)

  "Można je znaleźć w tabunach miejsc"

  I to jest podstawowy problem ... z tego, co mowisz wynika, ze nie potrafisz sie wlasciwie obchodzic z wlasnymi danymi osobowymi, wydajesz sie byc osoba naiwna i nieswiadoma zagrozen [o czym swiadczy m.in fakt, ze jedynym potencjalnym zagrozeniem, jakie przychodzi ci do glowy w tym watku jest spam ...]
  Kolezensko sugeruje doksztalcenie sie w temacie, mozesz na tym jedynie zyskac. Pozdrawiam :)

  28-07-2010, 18:01

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Tomasz

  Paradoks prywatności - w domu wszystko się wrzuca do niszczarki, przy okazji mają setki kont w portalach społecznościowych!

  28-07-2010, 18:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Sen

  @Henry, czemu pijesz do Sorcerer ? Jeżeli czyni informacje o sobie publicznymi to JEGO sprawa.
  Pamiętaj że TWOJE dane nie mogą zostać upublicznione JEŻELI TEGO NIE ZROBISZ. Mało tego. Jeżeli ktoś inny je upubliczni to możesz poprosić o ich zdjęcie lub wnieść pozew do sądu.

  28-07-2010, 19:13

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: ~Henry]

  Podaję moje nazwisko i imię (nie wszędzie) w sieci od lat. W sumie, to odkąd jest w Polsce dostęp do internetu i żadna mnie z tego powodu przykrość nie spotkała.

  Za to nie podaję adresu, nie wklejam zdjęć swojego domu, nie udostępniam wszystkim swojego osobistego maila, nie podaję numerów telefonów, nie pstrykam się z otwartym sejfem ;) i nie robię innych tego rodzaju głupot, które ludzie robią w sieci.

  Moje imię i nazwisko są m.in. ogólnie dostępne w profilu na forum istniejącym już koło 8 lat, które w sumie miało jak do tej pory ponad 8 milionów wejść. Są tam zresztą nie tylko moje personalia i naprawdę nikt nie miał z tego powodu żadnych nieprzyjemności. Moim zdaniem to media nakręcają histerię na ten temat, a normalnemu przeciętnemu użytkownikowi nic nie grozi.

  28-07-2010, 21:17

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: ~Henry]

  Będę wdzięczny jak się podzielisz swoją wiedzą na temat zagrożeń w internecie. Bardzo jestem ciekaw w co wierzysz. :)

  28-07-2010, 22:16

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Asen
  m
  Użytkownik DI Asen (39)

  Kto chce publikować sobie swoje dane niech to robi, wolna wola. Ja chcę korzystać z facebooka, a ten zmusza mnie do firmowania profilu na swoim imieniem i nazwiskiem. Pewnie ktoś powie, podaj sobie fałszywe dane, tylko, że ja nie mam zamiaru podawać fałszywych danych, dbam o swój nick, znajomi znają mnie jako Asen i do niczego nie jest mi potrzebne publikowanie wszem i wobec imienia i nazwiska. Jak ktoś chce je poznać, wystarczy, że zapyta mnie, a nie google.

  Wymuszanie tego punktu regulaminu miało miejsce dopiero przez zabanowanie osoby, która dba o swoja prywatność, czyli Kataryny. Zarejestrowała się na fejsbuku jako 'Blogerka Kataryna', zobacz protest: Oddawać Katarynę! no i mamy winnego. Gratulacje Drogifejsbuku.

  28-07-2010, 23:14

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: Asen]

  Cytuję: "chcę korzystać z Facebooka, a ten zmusza mnie do firmowania profilu na swoim imieniem i nazwiskiem."
  - wcale nie zmusza - można wejść w ustawienia i wprowadzić dowolną nazwę użytkownika, a wtedy imię i nazwisko znikają. Sam znam takich parę profili typu np "Janek Wita".

  29-07-2010, 02:51

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~bri

  Dlatego wszędzie nazywam sie Dżon Kowalsky...
  Ale fajny paradoks. w Newsletterze DI mam "dołącz do nas na fejsbuku" a zaraz nad nim "z fejsbuka wyciekły dane 171 milionów zarejestrowanych".. Sami sobie plujecie w brode

  29-07-2010, 06:24

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • beznazwie
  m
  Użytkownik DI beznazwie (92)

  To ile w końcu tych rekordów wyciekło? W tytule jest napisane, że 171 milionów, natomiast w treści, że ten crawler? dobrze piszę? pozwolił na pobranie ponad 171 tysięcy rekordów...

  29-07-2010, 08:32

  Odpowiedz
  odpowiedz


Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.