Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~jacek

  Cieszą takie niusy;) choć dziwie się że jeszcze organizacje tego typu mają rację bytu w dobie globalnej sieci. Znam zespół który wpadł na genialny pomysł cała "płyta" którą mieli wydać zrezygnowali z krążka i udostępnili za darmo (również do komercyjnego użycia) w necie. Jaki był efekt poza skutkami prawnymi jakie zespół poniósł wobec takiej organizacji (bo nie wiem czy wszyscy wiedzą ale artysta twórca nie może powiedzieć że za darmo coś daje tak czy siak coś dla organizacji musi być) idiotyczne ale tak jest. Ale wracając do efektu muza była grana wszędzie w restauracjach, pub na dyskotekach i co mało znana kapela nagle stała się rozpoznawana, dzięki facebook, myspece youtube bez potrzeby dodatkowych środków na promocję i wydawania płyt osiągneli bardzo wiele. Ktoś się zapyta czy coś na tym zarobili otóż piersze pół roku dokładali ale potem ruszyła machina koncertowa:) Sytuacja nie miała miejsca w Polsce ale warunku prawne w tym kraju są podobne do polskich.

  20-01-2011, 14:16

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Tom

  Jaki to zespół?

  20-01-2011, 16:21

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Kierchu

  Nooo to teraz będziecie oglądali... same nieme teledyski (bez dźwięku), jeśli jeszcze obrazu nie zablokują - bandyci z ZAIKS. Wszędzie, gdzie ta mafia macza łapy, tam śmierdzi komerchą i kombinacjami. Dziwię się, że właściciele ZAIKS oraz ZPAV jeszcze nie zostali powieszeni za jajka na latarniach - do publicznego linczu. Oni są gorsi od pedofili czyhających na bezbronne dzieci, dręcząc artystów i wykorzystując ich tak obrzydliwie, że brak słów.

  Także cieszcie się dzieci boże, cieszcie. Teraz to już nic na Youtube nie zostanie poza szczeniackimi filmikami kręconymi prymitywymi telefonami komórkowymi, o zabójczej rozdzielczości 100x200 pikseli, z taką komresją, że nawet nie rozpoznacie, czy to twarz ludzka, czy może snop siana. Takie filmiki na razie są dozwolone, ale wkrótce i za nie weźmie się ZAIKS i wtedy moooże pozwolą wam czytać tekst w Youtube.

  I wiecie jak będzie wyglądało Youtube? Będzie tylko opis np. teledysku: w teledysku widzimy artystę ubranego nonszalancko w białe spodnie, wielkie, ciemne okulary, fryzurę afro, głośno krzyczącego do mikrofonu ochrypłym głosem i tupiącego prawą nogą, a z jego prawej strony perkusista spocony nader mocno, uderza z całą mocą w bębenki. Z drugiej zaś strony gitarzysta ostro szarpie struny, całość spowita głównie czerwonym, agresywnym światłem, błyskającym z leflektorów - oto opis teledysku. Jeśli chcecie zobaczyć jak on wygląda i brzmi, wrzućcie monetę - 2 SMSy o treści "FRAJER" na numer 7911, koszt 9 zł (oczywiście z VATem więcej, ale ccssi, nikt nie musi o tym wiedzieć). Koszt obejrzenia materiału - zaledwie 18 zł + VAT, a coooo tam, w końcu ZAIKS rządzi, a komu się nie podoba, temu w ryj i do więzienia na 5 lat, za oglądanie komercyjnych materiałów za darmo!

  20-01-2011, 20:29

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Kierchu

  A wiecie czemu pedofile są lepsi niż ZAIKS? Bo oni działają NIEZŁOŚLIWIE! Pod wpływem choroby! I często żałują swych czynów, wykorzystując dzieci.

  A ZAIKS i ZPAV działają z premedytacją, wykorzystując artystów, nie mają skrupułów i celowo rozbudowują swoją szajkę, aby opanować świat i czerpać zyski również z oddychania i nucenia sobie pod nosem "Wlazł kotek na płotek... i walnął go młotek i mruga".
  Ot - moje skromne zdanie w temacie.

  20-01-2011, 20:31

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Tom

  Kierchu - a pytałeś się kiedyś muzyka co sądzi o Zaiksie?

  21-01-2011, 10:57

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Kamyk
  m
  Użytkownik DI Kamyk (1884)

  To ZAIKS nadal istnieje?

  21-01-2011, 11:17

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~ciekawski

  A gdzie mogę sprawdzić listę artystów, których zaiks reprezentuje?

  21-01-2011, 19:24

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Kierchu

  Tom:
  nie, nie pytałem muzyka,co sądzi o ZAIKSie, ale czasem czytam tu i ówdzie, że ci prawdziwi muzycy nie boją się zaistnieć bez pomocy tej mafii i wychodzą na tym niekiedy całkiem dobrze.

  21-01-2011, 21:35

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • anfinuo
  m
  Użytkownik DI anfinuo (1512)

  Czy to znaczy że będę mógł oglądać klipy: "Niedostępne w Twoim kraju" , które są niekiedy starsze niż ja sam ?

  23-01-2011, 17:01

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Fidel_com_pl
  m
  Użytkownik DI Fidel_com_pl (79)

  Trzeba rezygnować z materiałów i muzyki podległej ZAiKS,Stoart it - jest to możliwe

  http://Fidel.com.pl

  Oferujemy muzykę wolną od praw ZAiKS,Stoart itp.

  Nieograniczony dostęp do 21 rodzajów muzycznych
  Odsłuch on-line z naszego interfejsu (Odtwarzacz)
  Możliwość pobrania wszystkich rodzajów z Twojego konta
  Możliwość pobrania i zainstalowania go na Twoim komputerze
  Codzienna aktualizacja programu stacji radiowych PRO
  Certyfikat zwolnienia z opłat z tytułu praw autorskich ZAiKS, STOART, ZPAV itp

  Muzyka nastrojowa dla:

  Restauracji, hoteli, sklepów, zakładów fryzjerski,kosmetycznych, kawiarni, SPA
  Dodatek do strony internetowej
  Muzyka do informacji głosowej
  Samples/Remixy/Składanki

  * Masz dostęp do Internetu:
  Po zatwierdzeniu zamówienia, kliknij na link uruchom odtwarzacz PRO&
  * Nie masz dostępu do Internetu:
  Pobierzesz Odtwarzacz PRO.

  Fidel.com.pl - ZAPRASZAMY

  05-02-2011, 18:25

  Odpowiedz
  odpowiedz