TP: Plan przyjazny, obniżki i nowe usługi

29-05-2008, 14:24

Telekomunikacja Polska oficjalnie poinformowała o wprowadzeniu obniżek cen połączeń na komórki, planu przyjaznego (dla osób pobierających zasiłki) oraz o nowych usługach, które pozwolą na oszczędności.

Plan tp przyjazny

O zamiarze wprowadzenia specjalnego planu telefonicznego dla osób o niskich dochodach pisaliśmy już dwa tygodnie temu. W wyniku ustaleń pomiędzy TP i Urzędem Komunikacji Elektronicznej wprowadzony zostanie plan taryfowy adresowany wyłącznie do osób pobierających zasiłki z Ośrodków Pomocy Społecznej.

Opłata abonamentowa w nowym planie będzie wynosić 15 zł netto (18,30 zł brutto). W abonament wliczone jest 30 minut na połączenia do sieci stacjonarnych i dial-up (niewykorzystane minuty przenoszenie są na jeden, kolejny okres rozliczeniowy). Koszty połączeń są niskie:

  • 0,16 zł brutto za min. do sieci stacjonarnych (od godz. 20 do 8 i dni wolne),
  • 0,32 zł brutto za min. do sieci stacjonarnych (od godz. 8 do 20)
  • 0,57 zł brutto za min. do sieci komórkowych (przez całą dobę)

Plan daje możliwość aktywacji neostrady tp, a rozliczanie jest sekundowe. Ograniczeniem jest aktywacja planu tylko na 12 miesięcy. By ją przedłużyć należy dostarczyć kolejne potwierdzenie z OPS o pobieraniu zasiłku. Z szacunków TP wynika, że z oferty będzie mogło korzystać około 200 tys. klientów.

Połączenia na komórki

Również dwa tygodnie temu informowaliśmy zatwierdzeniu cenników w zakresie połączeń do operatorów PTC, Polkomtel i PTK Centertel. Teraz TP podała dokładne ceny połączeń. Nowa stawka za połączenie do sieci komórkowej "starego operatora", niezależnie od pory dnia i we wszystkich planach dla klientów indywidualnych, będzie wynosiła 0,57 zł brutto za minutę rozmowy.

Nowa cena nie dotyczy połączeń do sieci Play, ponieważ koszty zakańczania połączeń w tej sieci nie zostały obniżone.

Obniżka pozwoli klientom TP zaoszczędzić nawet do 14% dotychczasowych wydatków na połączenia do sieci komórkowych. Jednocześnie, dzięki ujednoliceniu stawki rozmów niezależnie od pory dnia, klienci nie muszą się już zastanawiać, czy o danej godzinie zapłacą mniej lub więcej za połączenie na ten sam numer.

Nowe usługi

Wybrane numery, rozmowy z rabatem, moja godzina i pakiet minut komórkowych - to 4 kategorie usług Telekomunikacji Polskiej, dzięki którym od czerwca klienci indywidualni mogą obniżyć swoje rachunki za telefon stacjonarny.

Wybrane numery tp - usługa umożliwia nieograniczone rozmowy z wybranymi numerami we wszystkich sieciach stacjonarnych. Miesięczna opłata za 1 numer to 10 zł brutto, 2 numery kosztują 17 zł, 3 numery - 23 zł, 4 numery - 27 zł, a za 5 numerów klient zapłaci 29 zł miesięcznie.

Rozmowy z rabatem tp - oferta pozwala klientom z 50% rabatem prowadzić nieograniczoną liczbę rozmów we wszystkich sieciach stacjonarnych oraz na komórki. Do wyboru są 3 warianty usługi: zniżka na połączenia w sieciach stacjonarnych za 10 zł brutto miesięcznie, zniżka na połączenia do sieci komórkowych za 10 zł lub zniżka na połączenia do sieciach stacjonarnych i na komórki za 18 zł.

Moja godzina tp - płacąc 10 zł brutto klient dostaje 30 godzin miesięcznie na rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych. Wybiera swoją „szczęśliwą godzinę" (od 10.00 do 11.00 lub od 16.00 do 17.00) i codziennie przez godzinę może rozmawiać nie martwiąc się o koszty. Według statystyk TP, zaproponowane przedziały godzinowe są czasem, kiedy Polacy najczęściej rozmawiają z telefonów domowych.

Pakiet minut komórkowych tp - dzięki tej usłudze za 12,90 zł brutto klienci mogą wydzwonić 30 minut miesięcznie do sieci mobilnych. Oznacza to, ze w ramach pakietu za minutę rozmowy zapłacą tylko 0,43 zł.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy