Skype dla SIP - ukłon w stronę firm

24-03-2009, 06:48

Wersja beta komunikatora Skype dla SIP została udostępniona wczoraj. Umożliwi ona wykonywanie połączeń telefonicznych Skype ze stosowanymi w firmach systemami PBX opartymi na protokole SIP.

Skype dla SIP umożliwia użytkownikom centrali SIP PBX korzystanie z tanich połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi na całym świecie, a także odbieranie połączeń od innych użytkowników Skype bezpośrednio przez system PBX.

Skype dla SIP uzupełni usługę "click-to-call", która pozwala użytkownikom Skype kontaktować się z przedsiębiorstwami bezpośrednio z poziomu stron internetowych. Połączenia wywołane przez internautów będą odbierane przez istniejące systemy biurowe bez generowania kosztów po stronie klienta.

Firmy będą mogły korzystać z niskich stawek Skype i dodatkowo będą mogły zakupić numery internetowe w Skype dostępne w ponad 20 krajach. Dzięki temu dzwoniący do nich kontrahenci zapłacą tylko lokalne stawki standardowe (będą znajdować się w tym samym kraju, co wybierany numer internetowy).

- Skype dla SIP w sposób efektywny łączy oszczędność kosztów i zasięg Skype’a (...) z funkcjonalnością zarządzania połączeniami, statystyką i możliwością integracji, które dają tradycyjne systemy PBX. W efekcie oferujemy współczesnym firmom znaczne oszczędności i zwiększoną produktywność – uważa Stefan Oberg, wiceprezes i dyrektor zarządzający Skype dla firm.

SIP (Session Initiation Protocol) to otwarty standard i dominujący protokół sygnalizacyjny dla VoIP. O jego popularności mogą świadczyć badania IDC, według których 438 tys. central IP/PBX zostało rozprowadzonych w 2008 roku na całym świecie.

Firmy, które chciałyby uczestniczyć w testach beta, mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie SkypeForSip.com.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930