Picasa Web Albums teraz także z HTTPS

16-02-2011, 11:00

Coraz większa dbałość o bezpieczeństwo użytkowników, którą przejawiają internetowi giganci, jest godna pochwały.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno Facebook wprowadził możliwość korzystania z serwisu za pośrednictwem protokołu HTTPS, natomiast teraz również Google wzbogaca swoje usługi o dodatkowe zabezpieczenia.

>>Czytaj także: Piractwo internetowe filmów anime podnosi ich sprzedaż

Sonda
Dbasz o swoje bezpieczeństwo w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak donosi serwis Google Operating System, wyszukiwarkowy gigant już jakiś czas temu rozpoczął testy wykorzystania protokołu HTTPS w popularnej usłudze Picasa Web Albums. Witryna najwyraźniej nie sprawiała w takim trybie większych problemów, więc HTTPS jest w niej obecnie domyślnie włączone.

Jak wspominaliśmy w Dzienniku Internautów przy okazji Facebooka, domyślnie włączone szyfrowanie wiąże się z większym obciążeniem serwerów, a przez to także z dodatkowymi kosztami. Tym bardziej trzeba docenić ruch Google, które tym razem przedłożyło bezpieczeństwo użytkowników nad korzyści finansowe (choć długoterminowo prawdopodobnie taki ruch się zwróci).

Informacje o trybie HTTPS
fot. - Informacje o trybie HTTPS
Picasa Web Albums jest prawdopodobnie jedyną usługą hostującą zdjęcia, która na tak dużą skalę zdecydowała się zastosować HTTPS. Niedawno informowaliśmy także, że główne konto Google ma być znacznie lepiej zabezpieczone dzięki dwuskładnikowemu uwierzytelnianiu. Bardzo miło obserwować zatem trend coraz większej troski o bezpieczeństwo użytkowników, którzy przecież w sieci pozostawiają coraz więcej cennych informacji.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwemSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.