Opłaty parkingowe SMS-em

22-07-2008, 17:49

Nowo uruchomiony system SMS Parking umożliwi mieszkańcom stolicy dokonywanie opłat parkingowych za pomocą telefonu komórkowego. Pakiety startowe nowej usługi będą rozdawane na ulicach oraz w Punktach Obsługi Klienta Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Jest to pierwszy system współpracujący z wszystkimi sieciami GSM. Po założeniu konta w systemie i podaniu numeru rejestracyjnego samochodu należy wpłacić przewidzianą kwotę na rachunek bankowy SMS Parking jako zasilenie konta, z którego będzie się potem czerpać środki na opłaty parkingowe. Gdy stan konta zostanie wykorzystany, system poinformuje użytkownika SMS-em, że należy go ponownie uzupełnić.

Jedną z podstawowych zalet nowego rozwiązania jest rozliczanie rzeczywistego czasu parkowania. Użytkownicy nie muszą już przewidywać, ile godzin zajmie im spotkanie, aby zdążyć przed upływem opłaconego czasu. System SMS Parking rozpoczyna odliczanie czasu parkowania z chwilą wysłania SMS-a i kończy w momencie otrzymania kolejnego.

Klienci zarejestrowani w systemie SMS Parking otrzymają identyfikator, który należy nakleić na szybie samochodu. Będzie to informacja dla Straży Miejskiej, że opłata parkingowa jest wnoszona za pomocą telefonu komórkowego.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: FM Solutions
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag telefony komórkowetag SMStag płatnościtag GSM
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy