Life In A Day można już obejrzeć w serwisie YouTube (wideo)

02-11-2011, 10:56

Ponad półtoragodzinny dokument "Life in a Day" mogą za darmo zobaczyć już wszyscy internauci.

Cztery miesiące po tym, jak "Life in a Day" trafił do kin, całość dostępna jest już do obejrzenia w serwisie YouTube. Był to pierwszy tego typu projekt, w którym materiały do nakręcenia filmu dostarczali sami internauci.

Czytaj także: YouTube z nowymi materiałami w wysokiej jakości

24 lipca 2010 roku użytkownicy największego na świecie serwisu wideo przesłali ponad 80 tysięcy materiałów w ramach projektu kręcenia "społecznościowego filmu". Według organizatorów łączna długość wideo, z jaką musieli się zmierzyć producenci, wynosiła ponad 4,5 tys. godzin i pochodziła ze 192 krajów świata.

Po raz pierwszy gotowy film "Life in a Day" zaprezentowano na Festiwalu Filmowym w Sundance oraz SXSW, a w czerwcu można było go już obejrzeć w kinach na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Obraz zebrał bardzo pozytywne recenzje, a Washington Post nazwał całość "istotnym osiągnięciem".

Google poinformował na swoim blogu, że film jest już dostępny za darmo do obejrzenia w serwisie YouTube (bądź poniżej). W "Life in a Day" narratorzy posługują się językiem angielskim, jednak internauci mogą skorzystać także z napisów w jednym z 25 języków (w tym polskim).

Czytaj także: YouTube ułatwi sprzedawanie muzyki i biletów


Następny artykuł » zamknij

Sony cały rok na minusie

Źródło: YouTube
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag wideotag Life in a Daytag kinotag Googletag filmytag filmtag dokument
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy