Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • Kamyk
  m
  Użytkownik DI Kamyk (1884)

  Pytanie tylko komu potrzebny kolejny zbędny gadżet.

  27-03-2012, 09:43

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~buck

  Ja jestem sceptykiem tej technologii, jak ostatnio żona w ikei przybliża kartę do czytnika i ją skasowało to zamarłem :)

  Może i 50zł to mała kwota, ale tak jak napisano w artykule, nawet "zgubioną" kartę można wielokrotnie i nabić tych 50złotowych wydatków sporo...

  Według mnie takie technologie jak płatności bezgotówkowe powinny być jakoś zabezpieczone, PIN wydaje mi się rozsądny...

  27-03-2012, 13:30

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Borubar
  [w odpowiedzi dla: Kamyk]

  Jak to po co aby taki gadżet, aby kraść pieniądze ludziom z kart.

  Czytnik NFC wbudowany w telefon (mogący robić również za programator i emulator kart zbliżeniowych) to idealne urządzenie aby kopiować dane z kart.

  Jest mały, nie rzuca się w oczy. Przecież to tylko telefon a telefon posiada prawie każdy, nic dziwnego że ktoś tam sobie w tłumie w autobusie albo na przystanku bawi się telefonem - a on sobie w tym czasie kopiuje kartę kogoś stojącego obok. Potem taki kieszonkowiec wykorzystując dane z kart może sobie nakupować masę kont premium na jakiś stronach/grach i odsprzedawać je na alledrogo już za realną kasę.

  Działają całe międzynarodowe mafie takich złodziei, tak aby nie zostać złapanym w późniejszym etapie sprzedaż kont/kodów nabytych na kradzione dane odbywa się w innym kraju niż miała miejsce kradzież danych.

  Co więcej dzięki temu, że telefon ma możliwość łączenia się z internetem - 2 telefony z NFC mogą więc robić za mostek tak aby pokonać dość mocne zabezpieczenia chellenge response w zwykłym (nieinternetowym) sklepie.
  Jeden telefon odczytuje dane a drugi w tym samym czasie w sklepie emuluje działanie karty gdy terminal każe mu się uwierzytelnić przekazuje zapytanie do pierwszego telefonu a ten do karty i przekazuje z powrotem odpowiedź karty.

  Ciekawe jak ofiara potem udowodni, że jej nie było w sklepie.

  27-03-2012, 14:31

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~makhan

  Czy FeliCa nie zapewnia lepszego bezpieczenstwa niz NFC?

  28-03-2012, 04:00

  Odpowiedz
  odpowiedz

RSS  
RSS