Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~Gość

  Obawiam się, że dyskomfort nie polega na łatwości płacenia rachunku (lub nie) od strony technicznej... tylko na zapewnieniu środków na koncie, na ich opłacenie.

  Te porady są świetle dla kogoś, kto pracuje na etacie i spływa mu regularnie, określona kwota na konto. W innych przypadkach - to jest bez sensu.

  19-02-2012, 12:40

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~jan

  Dla tych mających małe regularne dochody to też jest dobre pod warunkiem trzymania na koncie rezerwy finansowej w kwocie średnio miesięcznych dochodów. Trzeba zacząć oszczędzać, a nie żyć z miesiąca na miesiąc.

  19-02-2012, 13:13

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Jotgie

  CYT: "...a później tylko pamiętać o tym, aby na koncie znajdowała się wystarczająca kwota." => NO WŁAŚNIE! I to jest powód!

  19-02-2012, 13:49

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Mih

  Przedsiębiorstwa nie chcą oferować takich płatności, więc jakim cudem miałoby to być popularne.
  Osobiście chętnie bym wszystkie płatności tak ustawił, ale mogę tylko za telefon.

  19-02-2012, 16:47

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~drox

  i placic dodatkowo bankom za zlecenia stale? nie, dziekuje, to juz wole sie zalogowac w konkretnym dniu na te 2 min i zrobic przepew, tez mi strata czasu....

  19-02-2012, 19:14

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • demostenes
  m
  Użytkownik DI demostenes (16)
  [w odpowiedzi dla: ~jan]

  A jak mają oszczędzać ludzie, którzy nie są singlami i nie mieszkają w Warszawie??? Może mi to wytłumaczysz? Założę się, że nie masz rodzi, więc nie dziwię się, że takie farmazony wypisujesz! Nigdy nie miałeś dzieci i nie wiesz ile jest wydatków! ? Nigdy nie zarabiałeś na całą rodzinę 2000 brutto (1600 netto) i nie żyłeś z tego cały miesiąc! Oszczędzają Ci, którzy zarabiają krocie, więc nie wal tutaj taki farmazonów!

  19-02-2012, 23:16

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~koneton

  Robiąc przelewy samodzielnie mam je za darmo, robiąc jako zlecenie stałe muszę za nie płacić. Przy kilkunastu przelewach miesięcznie kwota robi się znaczna. Dodatkowo, sporo rachunków nie ma stałych kwot, więc sprawa jest bardziej skomplikowana, niż to się wydaje Panu z Expandera.

  20-02-2012, 11:04

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~PeterCub

  Artykuł sponsorowany, więc o kant ... można go tłuc. Jeśli chodzi o polecenie zapłaty to więcej jest minusów, np. wymagany jest właściwy podpis, inaczej zlecenie polecenia zapłaty takie nie zostanie przyjęte. Korzystałem z niego do czasu aż musiałem się bujać z kilkakrotnym wysyłaniem zlecenia bo im mój podpis nie pasował. Wolę wiec płacić sam. Dochodzi do tego nieregularne przelewanie pensji nie w określonej dacie, wiec zlecenie stałe też czasem nie jest zrealizowane. Podsumowując bezpieczniej i wygodniej i taniej jest mi płacić wtedy kiedy mam środki na koncie.

  20-02-2012, 11:52

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • blad
  m
  Użytkownik DI blad (6)
  [w odpowiedzi dla: ~koneton]

  Mam od dawna ponad 10 poleceń zapłaty za telefony, gaz, prąd, wodę, śmieci i NIC MNIE TO NIE KOSZTUJE.
  Jak mój bank (dawniej Fortis) zażyczył sobie za PZ opłaty to otworzyłem bezpłatny rachunek w DB-PBC i tam PZ są darmowe - wystrczy ten rachunek zasilać.
  Uważajcie tylko na jedną sprawę - jak UPC przejął Aster to w końcu stycznia miał kłopoty z PZ - niektóre banki (mBank, DB) odrzucały PZ z powodu zmiany danych adresowych. Niestety durne UPC zleciło działowi windykacji dzwonienie i upominanie klientów, a są w internecie posty, że już 14 lutego potrafili wyłączyć komuś z PZ internet za nieopłacony rachunek. I to jest już szczyt chamstwa - zamiast sobie z bankami to wyjaśnić to zwalać winę na klientów. U mnie styczniowe PZ udało im się pobrać już 15 lutego, ale też 2 razy wydzwaniali - tyle że do mamy, której ja opłacam kablówkę PZ i dopiero dziś oddzwoniłem i się dowiedziałem o ich pretensjach!

  20-02-2012, 11:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • blad
  m
  Użytkownik DI blad (6)
  [w odpowiedzi dla: ~PeterCub]

  "bo im mój podpis nie pasował" - to się zdaża ale ja mam z założenia inny podpis w banku a inny dla takich klientów jak TPSA, RWE itp, u których tradycyjnie składa się PZ, a jednak dało się je uruchomić. Po prostu do banku składałem odpowiedni odcinek PZ sam, uprzedzając ich, że od firmy nadejdzie to samo ale z innym podpisem i że mają uznać to PZ. Czasem faktycznie jakaś sierota w banku zapomniała sprawdzić, że ja takie pismo złożyłem o odrzucała PZ ale w końcu wszystkie tak uruchmiłem i działają - trudność jest jednorazowa a za to potem masz spokój :-)

  20-02-2012, 12:05

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Borubar

  Skoro i tak trzeba zawsze kontrolować czy ktoś nie oszukuje to można już kliknąć ten jeden guzik aby samodzielnie puścić przelew (wszystkie mam jest po definiowane więc zrobienie przelewu w to samo miejsce co zawsze to jedno kliknięcie myszą).

  A oszukują i to często np mój dostawca internetu już tradycyjnie co roku wysyła o jedną fakturę za dużo, zawsze na wiosnę chce aby mu za kwiecień albo maj płacić podwójnie liczy, że ktoś nie zauważy i zapłaci mu 2 razy. Na dodatek, nie reaguje na żadne zgłoszenia, nie chce wystawić korekty póki się sprawy do US nie zgłosi.

  Bywają sytuację błędów nie wynikających, ze złej woli - raz ktoś źle odczytał licznik elektryczny i przyszedł mi rachunek na ponad 3tyś, może i da się to jakoś potem odzyskać ale jak by mi niespodziewanie ktoś konto wyczyścił zaraz po wypłacie i nagle okazało się że nie mam czym zapłacić za inne rzeczy to nie było by fajnie.

  20-02-2012, 19:02

  Odpowiedz
  odpowiedz
RSS  
RSS  


Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.