Komentarze:

  • anfinuo
    m
    Użytkownik DI anfinuo (1512)

    I co z tego że dostaną jakieś odszkodowanie, nie cofnie to czasu.

    17-04-2011, 20:40

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~sdfgk

    jeszcze niedawno sepleniący płemieł obiecywał uchwalenie przepisów o odpowiedzialności urzedników, biorac pod uwage tę sprawe owa odpowiedzialnosc i tak miała byc symbiliczna bo max 10 pensji, i to przy wykazaniu złej woli urzednika oraz 1000 inych ograniczen, ktore w praktyce uniemozliwiały karanie urzedasów, jak widac nawet takich skromych kar nie sa w stanie ustanowic, inna sprawa ze po co ustanawiac, urzedasom sie naraza a wyborcy tzw peofile i tak ich wybiora nawet jak cukier czy benzyna bedzie po 15zł

    14-04-2011, 00:03

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • sig
    m
    Użytkownik DI sig (151)

    re Sky_walker Jak by miało ich to czegokolwiek nauczyć, to już dawno przestali przeciągać na wszelkie możliwe sposoby sprawy, o których jeszcze przed 1 rozprawą wiadomo że przegrają z kretesem. Co więcej państwo z mechanizmami do niszczenia prywatnych firm przez ustawowo bezkarnych urzędników nie ma zamiaru walczyć, ale przecież na odszkodowania idą nasze pieniądze a nie (p)osłów co nie?

    13-04-2011, 17:17

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • Sky_walker
    m
    Użytkownik DI Sky_walker (71)

    Normalnie jak za komuny - urzędas niczym bóg, decyduje czy jakaś firma może istnieć czy nie na podstawie własnego widzimisię. Bardzo dobrze, że fiskus przegrał - może w końcu coś ich to nauczy... choć nie, raczej nic z tego, w końcu urzędnika który popełnił tak karygodny błąd nie można zwolnić dyscyplinarnie.

    13-04-2011, 15:34

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • sig
    m
    Użytkownik DI sig (151)

    Ależ było : zagraniczny sprzęt edukacyjny zwolniony z podatku, a krajowego nikt nie zwolnił. Że podatek jednak się należy twierdził jedynie fiskus, niezależnie od niego prawnicy już na początku murem stanęli za firmami twierdzącymi że skoro sprzęt wyeksportowały (i zwrot dostały), to mogą go teraz zaimportować bez podatku bo zza granicy. To czemu polscy producenci byli traktowani gorzej nie ma znaczenia, zarówno JTT jak i Optimus działały w majestacie ówczesnego prawa (dziurawego co prawda ale na korzyść firm a nie państwa)

    13-04-2011, 13:57

    Odpowiedz
    odpowiedz
Brak danych. Sprawdź później :)
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)


Partnerzy