Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

JTT Computer może otrzymać 46 mln odszkodowania od Skarbu Państwa

12-04-2011, 20:52

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu ogłosił wyrok ws. JTT i zasądził, że za poniesioną szkodę firma otrzyma 28 mln zł plus odsetki wynoszące już ponad 17 mln zł. Prokuratoria Skarbu Państwa zapowiada odwołanie się do Sądu Najwyższego.

Sonda
Czy Skarb Państwa powinien odwołać się (kasacja) od wyroku po raz kolejny?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

MCI Management był większościowym akcjonariuszem firmy JTT, która została zmuszona do zapłacenia ponad 20 mln zł VAT, co zdaniem Sądu Apelacyjnego doprowadziło do bankructwa spółki. Sądy rozstrzygały spór przez ponad 4 lata, jednak wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu był korzystniejszy dla MCI, ponieważ sędziowie orzekli, że firma ma otrzymać łącznie 56 mln zł odszkodowania.

- W tej chwili nie mamy pełnej wiedzy, co było powodem obniżenia przez Sąd wyliczonej przez biegłych kwoty odszkodowania. Jesteśmy przekonani co do zasadności naszych oczekiwano w kwocie pierwotnie określonej w pozwie. Wstrzymujemy się od komentarzy do momentu zapoznania się z uzasadnieniem wyroku. Wtedy też zadecydujemy o ewentualnych dalszych krokach – powiedział Konrad Sitnik, wiceprezes zarządu MCI Management SA.

>> Czytaj też: Dostał odszkodowanie za spam

We wtorek Sąd Apelacyjny we Wrocławiu ogłosił wyrok, tym samym zmniejszając zasądzoną wcześniej kwotę o kilka milionów złotych, jednak podtrzymując, że Skarb Państwa działał na szkodę firmy, doprowadzając do bankructwa spółki zajmującej się dystrybucją i produkcją sprzętu komputerowego.

Sąd Apelacyjny zasądził na rzecz spółki kwotę 28,9 mln zł wraz z odsetkami od połowy czerwca 2006 roku do wtorkowego wyroku, które wynoszą 17,12 mln zł. Jeśli Sąd Najwyższy – do którego chce odwołać się Prokuratoria Skarbu Państwa - również orzeknie na korzyść MCI, za wszystko zapłaci Skarb Państwa, czyli podatnicy.

>> Czytaj też: TPB: Wytwórnie żądają zapłacenia odszkodowania


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły: