Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

  • blad
    m
    Użytkownik DI blad (6)
    [w odpowiedzi dla: ~Hyoprd]

    Popieram stosowanie KeePass z pendriva, ale mam dodatkowe rady:
    1. po zaznaczeniu linii opisującej nasz login i hasło klikam na link do strony widoczny w dolnej części okienka - dzięki temu nie trzeba go pamiętać i nie nabiorę się na czyjś sfałszowany link (podmieniony w ulubionych lub podesłany w mailu)
    2. zamiast kopiowac i wklejać login/hasło przeciągam je do odpowiednich pól z podświetlonej linii z kolumn login i hasło - nie jest on wtedy zapamiętywany w schowku

    21-10-2010, 09:20

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Hyoprd

    Najlepiej jest stosować KeePass Password w wersji na pendrive, można też zainstalować na karcie pamięci SD. Instalujemy aplikację, zabezpieczamy i już możemy zakładać hasła. Wpisujemy nazwę, możemy podać login, hasło i stronę. Wkładamy pendrive lub kartę, wprowadzamy hasło. Klikamy na otwórz stronę, następnie na zasadzie kopuj, wklej wprowadzamy login i hasło. W komputerze na stałe nic nie ma.
    Problemem jest tworzenie haseł. Wymyślanie to niezbyt dobry pomysł. Dlatego powstały generatory haseł. Tylko że większości są to generatory pseudolosowe. Nie wnikając w szczeguły. Pseudolosowe to takie w których można przewidzieć, jaki zostanie wylosowany znak.
    W przypadku generowania hasła używając KeePass, można użyć opcji opruszania myszką. Nigdy nie wiadomo jak użytkownik będzie poruszał myszką.

    21-10-2010, 01:42

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~AnonimAnus
    [w odpowiedzi dla: markac]

    Tylko, że wtedy każdy serwis miałby Twoje jedne jedyne hasło. A poza tym co jak się okazyjnie musi skorzystać z różnych serwisów z poziomu innego komputera niż własny?

    20-10-2010, 18:23

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • markac
    m
    Użytkownik DI markac (456)

    A ja mysle, ze powinna byc jedna usluga uwiezytelniajaca, czyli logowanie do np systemu operacyjnego jest jednoczesnie udostepnieniem zasobow w internecie w postaci jakis serwisow wymagajacych zalogowania.
    Jedno haslo, acz skomplikowane, dostep do wszystkiego. Zamiast haslo, moga to byc linie papilarne, cokolwiek. Czytnik linii p. jest w kazdym notebooku, lub odczyt siatkowki. Po co logowac sie na kazda strone oddzielnie, kiedy juz raz logujemy sie do systemu?

    20-10-2010, 18:07

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~sig

    Mocne hasło? Żaden problem. Bierzemy dowolne zdanie (albo kilka) i jako hasła używamy 1 liter z słów składających się na takowe. np to co napisałem Mh?Żp.Bdz(ak)ijhu1lzssnt Sens? tylko jak się zapamięta zdania (co będzie łatwiejsze niż ciągu pseudoprzypadkowych znaków ), nawet patrząc "nad ramieniem" na klawiaturę potencjalny cyberprzestępca nie zapamięta. Naturalnie w przykładzie brakuje cyfr, w realnym haśle miło było by je dodać.

    20-10-2010, 17:09

    Odpowiedz
    odpowiedz
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)