Komentarze:

  • ~wolianonimowy

    Dietetyk: Zgoda, życie to nie jest bajka, a marketing przeciwnie..

    27-10-2009, 12:10

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Dietetyk

    MasterMan, nie pisałem do Ciebie a do Cardilla bo rozśmieszył mnie tym że 99% wg niego ma Windowsa :P Zapomina że na zawirusowanych oknach świat się nie kończy.

    @LOLz, całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Windows nie jest dla "newbie i noobs" :P Dlaczego ?

    WINDOWS:
    ~ wymaga instalacji sterowników i umiejętności ich instalowania (myślisz że to łatwe ? posadź laika)
    ~ musisz mieć szerokie pojęcie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo systemu (no chyba że nie żal Ci konta w banku jeżeli korzystasz online, konta na allegro itp)
    ~ musisz kupić/ściągnąć i zainstalować antywirusa
    ~ system trzeba regularnie czyścić
    ~ rejestr trzeba regularnie czyścić
    ~ system puchnie i traci na stabilności w przeciągu 1-2 lat, wymaga reinstalacji
    ~ taka sytuacja wymaga tworzenia dedykowanej systemowi partycji
    ~ to że masz antywirusa nie gwarantuje że nie masz wirusa
    ~ trzeba umieć zabezpieczać pliki by ich nie utracić (złośliwy brat/siostra, wirus itp)
    ~ trzeba znać oprogramowanie (mi Nero ni jak nie mówi że to od nagrywania a Winamp od muzyki - mówię o laikach), wiedzieć skąd je wziąć (adresy witryn itp)
    ~ wersja BOX czyli "prawie mój" kosztuje od 1000zł. Wersja OEM jest 2x tańsza ale po zmianie sprzętu może się nie chcieć aktywować
    ~ defragmentacja raz na jakiś czas dysku jest wskazana
    ~ oprogramowanie trzeba ręcznie aktualizować

    LINUX
    ~ z dobranym sprzętem działa w pełni out of the box
    ~ nie wymaga od Ciebie instalacji sterowników w takim wypadku
    ~ ma dość solidny pakiet oprogramowania (Open Office, Mplayer, Firefox, Gimp itp)
    ~ jest darmowy lub tani (komercyjne dystrybucje w granicach 200zł na ogół)
    ~ system sam dba o aktualizację oprogramowania z repo (pozwalając dodawać do repo co chcemy)
    ~ jest bezpieczny i nadal wolny od wirusów (nawet Kaspersky w swoich licznych raportach na temat tego że "Kiedyś może być wirus, kup naszego antywirusa" nie jest w stanie żadnego wskazać). Nie dziwie się. Podobno liczba użytkowników Linuksa dawno przekroczyła 20 mln ludzi na całym świecie więc jest z czego zdzierać kasę
    ~ Twoje pliki to Twoje pliki, system uprawnień nie pozwoli skasować ich innemu użytkownikowi
    ~ nie wymaga zabiegów oczyszczających. Wystarczy jedna komenda do wyczyszczenia pozostałości (wspomniany Ubuntu zaś ma wbudowany mechanizm od tego bodajże gdzie klikasz i masz).
    ~ system po latach działa równie dobrze jak w dniu instalacji (mój maksymalny czas jednej instalacji to 4 lata gdyż wtedy przesiadłem się z Debiana na Ubuntu
    ~ aplikacje są dostępne na kliknięcie. W repo mamy opisy, w ubuntu jest jeszcze w "Programy" opcja "Dodaj usuń" pozwalająca na instalację oprogramowania wg kategorii, opisu i oceny użytkowników (osobiście preferuje synaptica ale to przyzwyczajenie)

    Weź nie mów że Windows jest dla noobów :P Moje doświadczenia z tym systemem (pracowałem na nim w szkole, na studiach, miałem w domu, mam gdzieś jeszcze płyty z XP i Vistą gdyż dostaje Windowsa z pracy, niedługo dostanę pewnie Seven jak będzie w sprzedaży) mówią mi że wymaga on o wiele więcej zachodu jak Linux. I dlatego Windowsa nie używam. A jak przestaną sprzedawać XP to sprzedam swoją kopię pewnie drożej jak w sklepie ^_^ Visty niestety nikt nie chce...

    21-10-2009, 21:36

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Anonim

    Chcesz argument? Pewnie jak gadu wyjdzie na Linuksa to będzie zamknięte, a tego nie lubią użytkownicy tego systemu. Użytkownicy programu, jak i sieci Gadu-Gadu są w takiej samej sytuacji co użytkownicy Internet Explorer'a, którzy jeszcze nie przeszli na Firefox'a, albo inną "alternatywną" przeglądarkę itp. W obydwu przypadkach wielkie komercyjne firmy serwują użytkownikom tani shit, bo wiedzą, że i tak mają większość udziału w rynku. Jak zaczyna sytuacja się odwracać to robią coś, aby przyciągnąć nowych klientów.

    17-10-2009, 10:53

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • Kamyk
    m
    Użytkownik DI Kamyk (1884)
    [w odpowiedzi dla: ~LOLz]

    Nie roześmiał, tyko rozśmieszył.

    16-10-2009, 09:04

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Anonim

    Użytkownicy Linuksa i tak nie będą używać GG, bo to shit i znają chociaż alternatywne programy do obsługi tego protokołu. I tak cieszę, się, że mam już wszystkich znajomych na jabberze, to wystarczy mi Gajim :]

    15-10-2009, 23:51

    Odpowiedz
    odpowiedz
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)


Partnerzy