Kaspersky Lab bierze się za ochronę Maków

18-03-2010, 18:31

Do sprzedaży trafiła polskojęzyczna wersja oprogramowania Kaspersky Anti-Virus for Mac, mająca zwiększyć bezpieczeństwo posiadaczy komputerów Apple'a. W ostatnim czasie zauważyliśmy wzrost zainteresowania cyberprzestępców systemem Mac OS X - motywuje takie posunięcie Andreas Lamm, dyrektor generalny Kaspersky Lab Europe.

Kaspersky Anti-Virus for Mac - interfejs użytkownika
fot. - Kaspersky Anti-Virus for Mac - interfejs użytkownika
Co ciekawe, Kaspersky Anti-Virus for Mac zwalcza zagrożenia nie tylko dla komputerów Apple'a. Aplikacja monitoruje system plików również pod kątem szkodliwego oprogramowania przeznaczonego dla PC-tów. Przedstawiciele producenta tłumaczą to tym, że wiele Maków działa w tych samych sieciach, co komputery z Windows, i mimo że większość znanych obecnie szkodliwych programów nie atakuje maszyn Apple'a, to ich użytkownicy mogą nieświadomie przesyłać je dalej.

>> Czytaj także: Szkodniki atakujące systemy inne niż Windows

Kaspersky Anti-Virus for Mac - preferencje
fot. - Kaspersky Anti-Virus for Mac - preferencje
Kaspersky Lab zaprojektował swój nowy produkt tak, aby jego interfejs pasował stylistycznie do wyglądu systemu Mac OS X, co ma ułatwić jego konfigurację zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Kaspersky Anti-Virus for Mac został zaopatrzony w tryb automatyczny, w którym program samodzielnie podejmuje decyzje i nie przeszkadza użytkownikowi zbędnymi pytaniami.

Program posiada dostęp do globalnej bazy antywirusowej Kaspersky Lab, która zawiera informacje o ponad 20 milionach szkodliwych kodów dla szeregu różnych platform. Antywirusowe bazy danych dla Kaspersky Anti-Virus for Mac mają być uaktualniane co godzinę.

Aplikacja kosztuje 155 zł brutto (jest to cena rocznej licencji na ochronę jednego komputera). Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

>> Czytaj także: NOD32 Antivirus 4 dla Linuksa i Mac OS X


Źródło: Kaspersky Lab
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy