Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Antyspamowe nowości w poczcie o2.pl

23-07-2008, 08:44

Dodatkowe funkcje w swojej usłudze pocztowej wprowadziła spółka o2.pl. Ponadto jej przedstawiciel poinformował Dziennik Internautów, że w sierpniu będą kolejne nowości, także dotyczące komunikatora Tlen.pl i zgłaszania nadużyć.

Użytkownicy poczty o2.pl mają teraz większy wybór adresów. Istnieje możliwość korzystania z 12 domen. Po dodaniu nowego adresu do skrzynki internauta może korzystać z niego podczas wysyłania listów, natomiast listy przysyłane na ten adres dochodzą do jednej zbiorczej skrzynki użytkownika.

Ciekawą nowością są aliasy antyspamowe. Jeśli użytkownik poczty chce podać swój adres w internecie, ale obawia się powodzi spamu, może w prosty sposób uchronić się przed nim tworząc taki alias. Jest to dodatkowy adres do jego skrzynki, który może bez obawy rozpowszechniać gdyż nie ujawnia dzięki temu właściwego adresu.

W chwili gdy użytkownik na założony alias antyspamowy zacznie otrzymywać za dużo niechcianej korespondencji lub chce zerwać kontakty z natarczywą osobą, kasuje alias i dalej korzysta z głównego adresu, który zachował w tajemnicy.

Poza tym interfejs poczty będzie automatycznie zatrzymywał wyświetlanie grafik pochodzących z serwerów trzecich (nieznanych). Wyświetlenie obrazków może jednak wymusić sam użytkownik. Tego typu grafiki nie będą natomiast blokowane w wiadomościach od nadawców, których adres znajduje się w książce adresowej właściciela konta pocztowego.

Użytkownicy poczty o2.pl będą mogli również w łatwy sposób przeglądać zawartość skompresowanych załączników (zapisanych w formatach zip, gzip, tar, etc.). Dzięki opcji wylistowania ich zawartości można ściągnąć tylko potrzebne pliki, bez konieczności zapisywania całego załącznika i dekompresowania go na komputerze.

W rozmowie z Dziennikiem Internautów przedstawiciele o2.pl ujawnili, że kolejnych zmian należy spodziewać się w sierpniu. Zmiany te będą miały również związek ze zgłaszaniem nadużyć.

Do DI trafiały już skargi od użytkowników, którzy odnotowali przypadki oszustw z wykorzystaniem komunikatora Tlen.pl. Poniżej jedna z takich wiadomości.

konkurs65@tlen.pl: (14:04)

Witaj jesteś 24/30 osób co otrzymało tą wiadomość. Oznacza to ,że zostałeś wylosowany spośród 30 osób z komunikatora TLEN . Do odebrania nagrody Telewizora 42 calowego SAMSUNG ! 10 osóby otrzyma ten telewizor. Wyślij sms-a na 7937 o treści EP.PULSAR  telewizor42 co 3 osoba wygrywa ! ! ! Dla pozostałych nagroda pocieszenia BON o wartości 150zł na zakupy w sklepie ADIDAS ! ! ! Gratulujemy. Warto korzystać z komunikatora TLEN ! Tą wiadomość dostałeś w tym samym czasie co pozostali użytkownicy pierwsze 10 osób wygrywa nagrode główną, pozostali BON . SPONSOREM NAGRÓD JEST FIRMA SAMSUNG ORAZ ADIDAS ! www.samsung.com www.adidas.com

Czytelnik, który przysłał nam informacje na ten temat zwrócił uwagę na to, że trudno na stronach o2.pl doszukać się formularza lub e-maila do zgłaszania tego typu spraw. Przykładowo firma Gadu-Gadu taki specjalny kontakt udostępnia.

Zapytany o to Dariusz Kołtko, Dyrektor Biura Zarządu o2.pl odpowiedział, że w najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie kilku nowych funkcji w poczcie o2.pl, jak też w komunikatorze Tlen.pl. Jedną z tych modyfikacji mają być właśnie ułatwienia w zgłaszaniu tego typu nadużyć.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: o2.pl, wł.