Wynajem długoterminowy samochodu - czy warto?

26-06-2019, 08:00

Jest o aktualnie jeden z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania samochodów, szczególnie przez małe i większe przedsiębiorstwa.

wynajem długoterminowy samochodu

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, która zamierza zmienić auto, czy organizujesz flotę dla swojej firmy, do wyboru masz kilka opcji. Najdroższą jest zakup, nierzadko związany z kredytami i wysokim oprocentowaniem. Przedsiębiorcy jednak chętnie korzystają z dwóch innych form pozyskiwania środków transportu, jakimi są: leasing i długoterminowy najem. Jak to jest w przypadku tego ostatniego? Czy to się opłaca?

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodu?

Jest to innymi słowy wydzierżawienie pojazdu na pewien okres użytkowania, zwykle 2-5 lat. W ciągu tego czasu to firma wynajmująca pozostaje jego właścicielem z prawnego punktu widzenia i jednocześnie jako właściciel dba o niego, zapewniając mu serwis, ewentualne naprawy, ubezpieczenie, auta zastępcze, assistance itp. Sprawdź wynajem długoterminowy w https://www.hitachicapital.pl/ obejmuje on zarówno samochody osobowe, busy, jak i pojazdy wysokotonażowe.

Koszty wynajmu

Wynajem różni się od popularnego leasingu sposobem wyliczania miesięcznej opłaty jaką ponosi klient. W przypadku wynajmu brana jest pod uwagę długość okresu trwania umowy, szacowana liczba przejechanych kilometrów oraz inne kwestie eksploatacyjne. Wyliczana jest na tej podstawie suma, o którą spadnie ostateczna wartość samochodu jaką będzie miał w chwili zakończenia umowy. Liczba ta jest dzielona przez ilość miesięcy trwania umowy. Im droższy model wybierzesz, tym oczywiście koszty wzrosną. W przypadku wynajmu masz jednak znacznie większy wybór marek i modeli, niż jest to w przypadku leasingu. Z powodzeniem zatem możesz znaleźć ofertę dostosowaną do Twoich możliwości.

Dodatkowa wygoda

Zwykle ponosisz żadnej opłaty wstępnej. Z góry znasz miesięczną stawkę, która pozostaje niezmienna do końca trwania umowy, nic Cię tu nie zaskoczy. Po zakończeniu okresu najmu, możesz wykupić samochód za z góry ustaloną stawkę. Jako wynajmujący nie płacisz za naprawy i przeglądy eksploatacyjne, a jedynie za paliwo i fakt, że zużywasz auto. Wynajem jest świetnym rozwiązaniem dla nowych przedsiębiorców, którzy kompletują flotę, lecz ograniczają ich jeszcze możliwości finansowe.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: