Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Firmy dbające o najlepsze standardy pracy koncentrują się na wszystkich aspektach działalności, również na profesjonalnym wyposażeniu. W przypadku warsztatów konieczne jest dostosowanie narzędzi niezbędnych do realizacji zróżnicowanych zleceń, duże znaczenie ma też sama organizacja pracy. Warto tak zagospodarować przestrzeń przeznaczoną do pracy, aby wszystkie podejmowane czynności przebiegały bez zbędnych utrudnień oraz opóźnień. W tej kwestii kluczowe znaczenie będą miały odpowiednio dobrane meble warsztatowe, dostosowane do specyfiki prowadzonej działalności.

Jak utrzymać porządek w nowoczesnym warsztacie?

Funkcjonalne wyposażenie nowoczesnego warsztatu

Ergonomiczne i praktyczne meble nie tylko ułatwiają pracę, ale też pozwalają zachować należyty ład i porządek we wszystkich pomieszczeniach warsztatu. Do najbardziej uniwersalnych i jednocześnie niezastąpionych elementów wyposażenia warsztatowego należą:

  1. Regały metalowe - umożliwiają łatwy dostęp do potrzebnych materiałów i narzędzi, co przekłada się oczywiście na efektywną pracę. Do najczęściej wykorzystywanych należą regały półkowe oraz modułowe (pozwalające na swobodną rozbudowę dotychczasowego systemu oraz różne typy konfiguracji).

  2. Stanowiska montażowe - niezwykle ważne w warsztatach z uwagi na komfort pracy, np. możliwość regulowania wysokości blatu i ustawienie optymalnego oświetlenia oraz przygotowanie akcesoriów i narzędzi w obrębie blatu roboczego.

  3. Szafy ubraniowe/szafy BHP - w pomieszczeniach socjalnych powinny się znaleźć praktyczne meble ubraniowe, w których pracownicy przechowują swoje rzeczy osobiste oraz odzież roboczą. Zwykle są to metalowe szafki z wygodnymi przegrodami i półkami, posiadające solidny zamek.

  4. Wózki przemysłowe/narzędziowe - mobilne i niezwykle funkcjonalne wózki na narzędzia posiadają stabilną konstrukcję, przystosowane są do przechowywania dużej ilości akcesoriów warsztatowych. Ich budowa zazwyczaj opiera się na szufladach, półkach i przegrodach, a część przeznaczona na szafkę może być wyposażona w drzwi żaluzjowe lub przesuwne. Dzięki takim meblom możliwe jest sprawne posegregowanie narzędzi wg rodzaju oraz rozmiaru, aby następnie bardzo szybko je odnaleźć podczas wykonywanej pracy.

  5. Ścianki narzędziowe - zwykle pełnią rolę nadstawki nad blatem roboczym. Takie wyposażenie pozwala na szybki dostęp do potrzebnych narzędzi, a na dodatek umożliwia racjonalne zagospodarowanie przestrzeni nawet w niedużym warsztacie. Duże możliwości w zakresie konfiguracji oraz modułowy charakter ścianek pozwala na dostosowanie ich układu dokładnie do potrzeb stanowiska pracy oraz specyfiki realizowanych zleceń.

W każdym nowoczesnym warsztacie powinno znaleźć się takie wyposażenie, które będzie sprzyjało wydajności pracy i wykonywaniu wszystkich usług w fachowy sposób. Co więcej, uporządkowane i estetyczne miejsce pracy wpływa na pozytywne nastawienie zespołu pracowniczego do codziennie wykonywanych obowiązków. Warto zatem zainwestować w wysokiej jakości wyposażenie warsztatowe, oferowane przez doświadczonego w tej dziedzinie producenta. 

 

Foto: Shutterstock, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *