Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Apartamenty na sprzedaż w Szczecinie - wybrać rynek wtórny czy pierwotny?

06-05-2024, 08:59

Szczecin stał się na przestrzeni ostatnich lat upragnionym miejscem do życia dla wielu i obiecującym miejscem inwestycji dla pragnących rozsądnie ulokować swoje pieniądze. Rynek deweloperski w Szczecinie kusi propozycjami nowych mieszkań w stanie pierwotnym. Dlaczego warto zainwestować w nowe mieszkania? Ile kosztują apartamenty na sprzedaż w najbardziej prestiżowych lokalizacjach? Kiedy sięgnąć po apartament z rynku wtórnego?

Apartamenty na sprzedaż w Szczecinie - wybrać rynek wtórny czy pierwotny?

Własne mieszkanie - wybrać rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup swojego mieszkania wiąże się z ogromną inwestycją, często na rozpoczęcie nowego etapu konieczne jest wydanie oszczędności całego życia albo zaciągnięcie kredytu. W takiej sytuacji trzeba być pewnym, że dokonuje się właściwego wyboru. Rynek pierwotny ma zdecydowanie więcej zwolenników niż wtórny, jednak każdy z nich niesie ze sobą inne korzyści. Najważniejszą zaletą nowych mieszkań jest, jak sama nazwa wskazuje, ich stan - nieruchomość zakupiona jest bezpośrednio od dewelopera, nigdy niezamieszkała i gotowa do wprowadzania własnych zmian. Ze stanu deweloperskiego można stworzyć komfortowe mieszkanie już kilka tygodni. Na rynku wtórnym mieszkań często można napotkać na awarie i konieczność wyremontowania zużytych instalacji czy konstrukcji nośnych. Za to apartamenty na sprzedaż na rynku wtórnym częściej znajdują się blisko centrum miasta, w prestiżowych lokalizacjach i za niższą cenę niż podobny metraż na rynku pierwotnym. Część mieszkań z rynku wtórnego jest w tak dobrym stanie, lub tak dopieszczona przez dewelopera, że można w nich zamieszkać od razu po zakupie. Znika też ryzyko opóźnień w realizacji projektów, które zawsze towarzyszy nowo stawianym osiedlom deweloperskim.

Szczecińskie mieszkania w wyjątkowej lokalizacji

Deweloper Szczecin oferuje na rynku pierwotnym między innymi kompleks mieszkalny Słoneczne Warszewo przy ulicy Rostockiej 21, oddalony nieco od zgiełku miasta i wykończony w nowoczesnym standardzie premium. Obecnie dalej dostępnych w sprzedaży jest 8 apartamentów z 14, a metraż rozpoczyna się od 45,19 m2. Sąsiadujące mieszkania powstały w otoczeniu parków, sklepów i spokoju przedmieścia. Bliskość przyrody to nie wszystko - deweloper proponuje także możliwość wykończenia apartamentu "pod klucz". Zyskasz pewność, że wymarzony dom spełni wszystkie oczekiwania i od razu po zakończeniu inwestycji pozwoli rozpocząć nowy etap życia. Osiedle Słoneczne Warszewo umożliwia także wykupienie miejsca parkingowego w podziemnym garażu oraz dodatkowo komórki lokatorskiej.

Luksusowe apartamenty w centrum Świnoujścia

Nawet 2-pokojowy apartament w poszukiwanej lokalizacji to nie lada okazja. Mieszkania na sprzedaż są wystawione przez dewelopera między innymi w Świnoujściu. Kompleks Baltic Luxury 2 położony jest na placu Wolności w samym sercu miasta, w otoczeniu typowo kurortowym: bliskość morza, restauracje i liczne atrakcje w okolicy sprzyjają kupującym, którzy planują sfinansować poniesione koszty wynajmując lokal przyjezdnym. Zakończenie prac planowane jest na czwarty kwartał 2025 roku. Już teraz można kupić jeden z 30 dostępnych jeszcze w sprzedaży apartamentów. Luksusowe apartamenty z widokiem na stare miasto i morze zostaną też wyposażone w wbudowaną klimatyzację, a na wyższe piętra apartamentowca będzie można się dostać nowoczesną windą. Po wyjściu z budynku wystarczy przejść 200 metrów, by znaleźć się na nabrzeżu w Świnoujściu. Deweloper zachował piękną architekturę, a przy tym zadbał o rewitalizację fasady obiektu.

Szczecin pełen możliwości - wyjątkowe apartamenty pod inwestycje

Stabilny dochód pasywny generowany przez wynajem mieszkań jest atrakcyjny dla wielu inwestorów, którzy szukają dobrej formy ulokowania kapitału. O zagrożeniach związanych z wynajmem można by napisać osobny artykuł, jednak jeśli dobrze zabezpieczy się swoje prawa, można bez wysiłku i bez stresu uzyskać regularne zwroty z inwestycji. Zanim kupisz swoje mieszkanie i wrzucisz do sieci ofertę wynajmu, przeprowadź dokładną analizę rynku nieruchomości, w który zamierzasz inwestować. Zrozumienie lokalnych potrzeb, takich jak doskonały dojazd, spokojna okolica czy łatwość zaparkowania, ale też zaznajomienie się z aktualnymi trendami i wskaźnikami popytu oraz podaży uchroni Cię przed dokładaniem do inwestycji. Apartament położony w atrakcyjnej okolicy, w stale rozbudowującym się mieście takim jak Szczecin, będzie też zyskiwał na wartości wraz z upływem czasu. To tak zwana aprecjacja nieruchomości, która może być trudna do przewidzenia, ale warto wziąć także i ją pod uwagę przed zakupem nieruchomości.

Własne i luksusowe miejsce na północy Polski

Zakup od dewelopera wiąże się z szeregiem udogodnień. Przede wszystkim masz gwarancję bezpieczeństwa transakcji, ponieważ deweloper musi spełnić szereg wymogów prawnych, nim będzie mógł zawierać transakcje opiewające na kilkaset tysięcy złotych. Wybierając mieszkanie jeszcze podczas trwania budowy, kupujący ma możliwość wprowadzenia zmian, które przełożą się na pełną personalizację wnętrza po oddaniu apartamentu.

Foto: Pexels, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *