Cyfryzacja wielu dziedzin życia postępuje coraz szybciej. W związku z tym, prowadząc własny biznes, trzeba być na bieżąco z nowymi technologiami. Nie czekaj, aż konkurencja Cię wyprzedzi!
Wielkie koncerny mają środki finansowe, które pozwalają wdrażać nowe technologie szybciej niż mniejsze firmy. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym także małe i średnie podmioty gospodarcze mogą zmodernizować swój sposób działania.
Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych pozwala m.in. zwiększyć wydajność pracy osób zatrudnionych w firmie. Co ważne, do osiągnięcia tego celu często wystarczają proste sposoby. Jednym z nich jest inwestycja w internet światłowodowy. Jego wysoka przepustowość ułatwia korzystanie ze służbowej chmury oraz prowadzenie wideokonferencji bez przerw w połączeniu.
Cyfryzacja daje też szansę na zmianę kultury organizacyjnej firmy. Dzięki niej możliwe jest np. przejście z dokumentacji papierowej na obieg elektroniczny. Na wprowadzaniu nowocześniejszych metod pracy korzystają choćby działy rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi.
Z zalet digitalizacji zadowolone będą również przedsiębiorstwa operujące na dużych zbiorach danych. Należą do nich np. podmioty świadczące usługi księgowe dla klientów biznesowych. Dane firm można przecież przechowywać w zaszyfrowanej chmurze, a tym samym mieć do nich szybki dostęp z dowolnego miejsca na świecie.
Wśród rozwiązań, które cyfryzują procesy w firmach, coraz częściej króluje sztuczna inteligencja (AI). Bazują na niej różnego typu programy, które pozwalają zautomatyzować i przyspieszyć wiele czynności. Z potencjału nowych technologii obszernie korzysta branża marketingowa. Sztuczna inteligencja znalazła zastosowanie m.in. w e-commerce. Najlepszym przykładem jest np. popularny ostatnio ChatGPT.
Digitalizacja firmy zwykle zaczyna się od wymiany sprzętu IT używanego przez pracowników. Wydajne modele bywają jednak drogie, z czym mogą mieć problem zwłaszcza mniejsze podmioty z ograniczonym budżetem. Zakup urządzeń za gotówkę nie jest jednak konieczny. Zamiast tego można zdecydować się np. na leasing.
Usługa leasingu sprzętu elektronicznego pozwala uniknąć jednorazowego i bardzo dużego wydatku. Zamiast tego przedsiębiorstwo płaci miesięczny „abonament” za użytkowanie komputerów. Gdy umowa dobiegnie końca, można zdecydować się na ich wymianę na nowsze i jeszcze nowocześniejsze. Istnieje również możliwość korzystnego wykupu sprzętu na własność. Zaletą leasingu jest też brak skomplikowanych formalności i łatwa dostępność, nawet dla nowych firm.
Należy pamiętać, że nowoczesne technologie to nie tylko hardware, ale również software. Na szczęście firmy leasingowe pozwalają też sfinansować specjalistyczne oprogramowanie do firmy.
Mali i średni przedsiębiorcy mogą też korzystać z innych metod finansowania, takich jak np. kredyt. Dostępne są również różnego rodzaju dotacje ze środków krajowych czy unijnych, dlatego warto rozeznać się w tym temacie i złożyć odpowiedni wniosek.
Cyfryzacja przedsiębiorstwa to klucz do dotrzymania kroku konkurencji, a nawet wyprzedzenia jej. Co ważnie, ten cel można osiągnąć przy pomocy prostych środków. Leasing komputerów i oprogramowania to właściwy kierunek, aby zwiększyć szansę na poprawę wyników finansowych firmy.
Foto i treść: materiał partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Polacy przesiadają się na streaming - trend przyspiesza dzięki transmisjom sportowym
|
|
|
|
|
|