Szukasz tabletu dla pracownika terenowego? Mamy kilka propozycji!

17-08-2017, 10:14

Wybór dobrego tabletu dla pracowników terenowych nie jest prostą sprawą. Można bowiem wybierać spośród dziesiątek modeli klasycznego sprzętu, które różnią się ceną i parametrami. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak tablety specjalnie przystosowane do pracy w terenie czy trudnych warunkach. Czym się charakteryzują i czy warto z nich skorzystać? Odpowiadamy!

tablety rugged.com.pl

Tablety do pracy w terenie – czym się charakteryzują?

Klasyczne tablety – czy w ogóle jakikolwiek sprzęt komputerowy – w zasadzie przeznaczone są tylko do działania w ściśle określonych warunkach, typowych dla pracy biurowej. Oczywiście nikt nie zabroni nam używać swojego tabletu na plaży czy podczas deszczu, jednak sami dobrze wiemy, że tego typu przygody nierzadko kończą się awarią lub nawet całkowitym zepsuciem urządzenia. Dlatego też niektórzy producenci przygotowali specjalnie zabezpieczone tablety, przeznaczone ściśle do pracy w terenie.

Specjalnie zabezpieczone tablety określane są często angielskim słowem „rugged” – po polsku można nazwać je „pancernymi”. Urządzenia te specjalnie przystosowano do trudnych warunków. Ich podstawowe cechy to odporność na wodę, pył, wstrząsy oraz niskie i wysokie temperatury. Oczywiście konkretne parametry wytrzymałości zależą od konkretnego produktu i stopnia zabezpieczenia. Tablety rugged często posiadają także odpowiednio wzmocnione ekrany, które pozwalają na obsługę również w rękawiczkach oraz, co ważne, są dostosowane do pracy w warunkach silnego nasłonecznienia. Na koniec warto też dodać, że omawiane urządzenia często pozwalają na montaż niezbędnych w pracy dodatków – jak np. GPS czy czytników kodów – mówi specjalista z firmy Rugged.

Tablet dla pracownika terenowego – trzy propozycje

 

Pierwszą z naszych propozycji jest Getac XZ70. To bardzo nowoczesne urządzenie wyróżnia się niewielkimi rozmiarami (przekątna ekranu wynosi 7 cali), które pozwalają na wygodną obsługę w każdych warunkach. Ten działający pod systemem Android model gwarantuje standardowe zabezpieczenia zgodne z certyfikatami MIL-STD-810G oraz IP67. Jest więc odporny na upadki z wysokości do 1,8 m, wstrząsy i wibracje, a szczelność obudowy pozwala na 30-minutową pracę w wodzie na głębokości do 1 m.

Jeśli jednak potrzebny jest większy model, to z pewnością warto przyjrzeć się tabletowi Getac T800, który pracuje na systemie operacyjnym MS Windows 10, a jego ekran ma przekątną 8,1 cala. Oferuje on przy tym taką samą wytrzymałość jak wspomniany XZ70. Do modelu tego można dołączyć dodatkową baterię lub też urządzenia takie jak np. czytnik kodów kodów 1D/2D, RFID czy smart card reader.

Trzeci z przedstawionych przez nas pancernych tabletów to już droższe i większe urządzenie oznaczone jako F110 i produkowane przez firmę Getac. Wyróżnia się on ekranem HD o przekątnej 11,6 cala oraz podwójna baterią Hot-Swap. Opcjonalnie tablet ten można też wyposażyć w czytnik kodów kreskowych 1D/2D, RS-232, RJ-45, microSSD lub USB 2.0 czy też czytnik RFID oraz smart card reader. F110 należy także do urządzeń „fully rugged” i posiada certyfikaty MIL-STD-810G, IP65, MIL-STD-461F oraz ATEX Zone 2/22 (dla wersji Ex).

Wybór tabletu dla pracownika terenowego – miniporadnik

Oczywiście trzy wymienione urządzenia to tylko przykłady tego, jakie możliwości mogą dawać specjalnie zabezpieczone tablety. Na co jednak warto szczególnie zwrócić uwagę przy okazji wyboru urządzenia dla naszych pracowników?

Wybierając konkretny model tabletu dla swojej firmy i pracowników zawsze warto pamiętać, że najważniejsze są nasze realne potrzeby. Często popełnianym w tym wypadku błędem jest kupowanie dobrych i drogich urządzeń, jednak o zbyt dużych rozmiarach, przez co stają się one nieporęczne i zaczynają pełnić rolę bardziej miniaturowego laptopa niż tabletu. Drugą ważną kwestią jest sama funkcjonalność i możliwości sprzętowe, które też powinny być dostosowane do realnych potrzeb. W jednym przypadku najważniejsza może być bowiem długość czasu pracy na baterii, w innym jednak niezbędna będzie możliwość obsługi bardziej wymagającego oprogramowania. Kolejna ważna kwestia, której powinniśmy się przyjrzeć, to odpowiednie poświadczenie, czy nasz tablet naprawdę zalicza się do klasy ruggeg, czy może jego pancerność to tylko opowieść marketingowa producenta. W związku z tym warto zwracać uwagę na posiadane certyfikaty i szczegółowe informacje na temat gwarantowanej wytrzymałości i stopnia zabezpieczeń – dodaje specjalista z firmy Rugged.

Jeśli więc nasi pracownicy dużo przebywają w terenie czy trudnych warunkach, to na pewno warto im zapewnić odpowiednio wytrzymały i użyteczny sprzęt. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że mimo iż pancerne tablety są droższe od ich zwykłych odpowiedników, to w praktyce wydatek ten często się opłaca – przypadkowe zalanie czy upadek nie doprowadzą bowiem do zniszczenia sprzętu, przerwy w pracy czy utraty danych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: