Półkolonie dla dzieci - sprawdź, dlaczego warto zapisać na nie swoje dziecko

09-06-2020, 08:49

Aktualna sytuacja w kraju i na świecie nie sprzyja samodzielnym, dłuższym wyjazdom. Na szczęście możesz sięgnąć po alternatywę w postaci półkolonii. Zobacz, jakie korzyści płyną z takiej formy wakacyjnego wypoczynku dla najmłodszych.

półkolonie

Po pierwsze: możliwość wyboru tematyki atrakcji

Każde dziecko jest inne. Jedno fascynuje podwodny świat, inne dobrze bawi się, dając wyraz swoim artystycznym pasjom – malowaniu, fotografowaniu czy śpiewaniu. Dzięki konkretnym modułom tematycznym pociecha spędza czas w dokładnie taki sposób, w jaki lubi. Jeśli interesują Cię półkolonie dla dzieci, Poznań ma do zaoferowania bogaty wachlarz możliwości. A gdy nie możesz oderwać dziecka od westernów, pokaż mu plan półkolonii Bardzo Dziki Zachód. Szybko porzuci telewizor czy komputer na rzecz zabawy na świeżym powietrzu i w gronie rówieśników! Szczegółowy opis zajęć poszczególnych modułów tematycznych półkolonii znajdziesz na stronie organizatora https://papuga.edu.pl/.

Po drugie: profesjonalna opieka

Półkolonie to czas, kiedy Twoje dziecko przebywa pod opieką profesjonalnych animatorów i lektorów. Osoby te na co dzień pracują z dziećmi, prowadząc działania edukacyjne. Bezcenne doświadczenie pozwala im nie tylko na szybkie załapanie kontaktu z pociechami, ale również na zorganizowanie im atrakcyjnych gier i zabaw. Zapisując dziecko na półkolonie masz pewność, że oddajesz je w dobre i odpowiedzialne ręce. Wśród opiekunów znajdują się też harcerze i drużynowi, którzy od lat spędzają wakacje z grupą. Mają więc duże wyczucie względem tego, co najbardziej interesuje dzieci i w jakich warunkach najlepiej im spożytkować nadmiar energii. Są przede wszystkim skupieni na wsłuchiwanie się w potrzeby i zainteresowania najmłodszych.

Po trzecie: rozwój kreatywności i nieszablonowego myślenia

Zabawa poprzez naukę to najskuteczniejszy sposób na nabycie nowych umiejętności i poszerzanie intelektualnych horyzontów pociechy. Okazji do rozwijania dziecięcych pasji na półkoloniach nie brakuje. Wśród najciekawszych zajęć, jakie czekają na najmłodszych, znajdują się:

  • strzelanie z łuku,

  • wyhodowanie kaktusa,

  • robienie łapacza snów i biżuterii,

  • malowanie wakacyjnego graffiti,

  • plener malarski i organizacja własnego wernisażu,

  • survival kit w praktyce,

  • nagranie własnego papugowego przeboju reggae

i wiele wiele innych!

Po czwarte: codzienny kontakt z językiem angielskim

Dzięki temu, że dużą część kadry stanowią lektorzy zatrudnieni w Papuga Szkoła Językowa, Twoje dziecko ma nieustanny kontakt z językiem angielskim. Oswaja słówka, stosując je w naturalnym kontekście użycia, poza sztywnymi ramami podręczników i szkolnymi klasami. Bawi się słowami, stosując je podczas ulubionych zajęć grupowych – warsztatów kulinarnych czy plastycznych. Dopasowanie poziomu języka do wieku i możliwości pociechy sprzyja szybszej i niewymuszonej nauce. Czy wiesz, jak szybko przebiega nauka języka obcego, gdy – zamiast ze znudzeniem wkuwać słówka – można spontanicznie i z pasją rapować?

Daj dziecku szansę na przeżycie fantastycznej przygody! W dobrze znanym mu, bezpiecznym otoczeniu, w towarzystwie fantastycznej ekipy rówieśniczej.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag półkolonietag dzieci
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: