O to, co cenne, trzeba dbać. Zatroszcz się o swoje oczy!

19-04-2019, 07:05

Każdy z nas prędzej czy później zapuka do gabinetu okulistycznego. Pytanie brzmi jedynie: kiedy? Zaczynają się wówczas rozterki: okulary progresywne czy dwie osobne? Soczewki kontaktowe miesięczne czy jednorazowe? Oczy są bardzo wrażliwe na wszelkie radykalne zmiany i obciążenia, a kolejne lata dokładane do kalendarza naszego życia spowodują ubytki w ostrości widzenia czy akomodacji gałek ocznych.

Zadbaj o oświetlenie

Czy można coś zrobić, by zachować wzrok w dobrym stanie jak najdłużej? Zacznijmy od światła. Należy unikać patrzenia w telewizor lub monitor przy wyłączonym świetle, ponieważ tworzy to kontrast i efekt obciążający narząd wzroku. Z kolei skoncentrowane oświetlenie przyda się podczas czytania, by nie męczyć oczu wytężaniem. Przy oglądaniu trzeba zadbać o rozproszone źródło światła za plecami, natomiast czytanie wymaga lampy skierowanej wprost na tekst.

Twarz na słońce, oczy już niekoniecznie

Okulary przeciwsłoneczne to szyk i elegancja, ale także konieczność podczas wychodzenia na dwór przy ostrym, słonecznym świetle. Także zimą, gdy światło słońca odbite od śniegu męczy oczy. Warto przypomnieć, że prawdziwą wartością okularów jest dobry filtr UV, a nie niska cena – inaczej rzeczywiście będą jedynie plastikową ozdobą na nosie.

Suche powietrze – wróg twoich oczu

Innym problemem może okazać się suche powietrze w pomieszczeniu, w którym często przebywamy, np. w domu czy w pracy. Może stanowić to problem dla osób, dla których sposobem na wadę wzroku są soczewki kontaktowe miesięczne. Ogrzewanie zimą i klimatyzacja latem obniża właściwy poziom wilgotności, powodując tzw. zespół suchego oka. Mamy dwa wyjścia z sytuacji: nawilżacze powietrza lub preparaty nawilżające do oczu, jak np. „sztuczne łzy”. Szczególnie dotyczy to osób, które spędzają przed monitorem komputera kilka godzin dziennie.

Gdy już trzeba poprawiać wzrok…

A co wówczas, gdy przyjdzie czas szukania sposobów na poprawę ostrości widzenia? Każdą niepokojącą zmianę - ograniczenie pola widzenia czy pogorszenie ostrości – trzeba skonsultować z okulistą. Tanie okulary do czytania z marketu mogą pogłębić wadę, zamiast nam pomóc. Dla lepszego funkcjonowania możemy zdecydować się na operacyjne leczenie wady wzroku, dzięki któremu nie będziemy musieli nosić okularów. Zostają jeszcze soczewki kontaktowe miesięczne, które są dużo bardziej bezpieczne i stabilne niż soczewki jednorazowe. Właściwie dobrane, pozwolą nam zapomnieć o takim gadżecie jak okulary.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. Chce.to

fot. ChivasRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: