Kurs programowania metodą bootcamp? Dlaczego warto?

18-10-2017, 13:37

Bootcamp należy do jednej z najskuteczniejszych metod nauki. Pozwala na szybkie zdobycie wiedzy i wdrożenie w zawód programisty.

bootcamp html

Bootcamp HTML - szybko i skutecznie

Bootcamp umożliwia szybkie przekazanie wiedzy, a także przygotowanie kursantów do wykonywania rzeczywistych zadań, z którymi spotkają się w swoich zawodach. W bootcampie bardzo duży nacisk kładzie się na wykonywanie ćwiczeń, za pomocą których możliwe jest zyskanie największej ilości potrzebnych informacji.

Skąd wziął się bootcamp?

Bootcamp jest terminem zaczerpniętym z wojska. W języku polskim oznacza "obóz dla rekrutów". W praktyce jest jednoznaczny z intensywnym programem treningowym, który umożliwia szybkie wyszkolenie przyszłych żołnierzy. Nie inaczej jest w przypadku bootcampów z programowania. Adepci nauk programistycznych mają możliwość zyskania niezbędnej wiedzy w krótkim czasie, co pozwala im na poruszaniu się w zespole, a wraz z nabieraniem doświadczenia mogą podejmować się coraz to bardziej zaawansowanych zadań.

Kurs programowania - spore wyzwanie

Podjęcie się nauki programowania wymaga sporo zapału i motywacji. Oprócz zadań wykonywanych na zajęciach w czasie kursu, adepci nauk programistycznych, często muszą wykonywać również ćwiczenia samodzielnie w domu - aby utrwalić wiedzę, która została im przekazana na zajęciach. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu własnego czasu nauka przynosi pożądane efekty. Dla kursantów możliwe jest szybkie rozpoczęcie poszukiwania pracy po ukończeniu szkoleń, a z czasem również stanie się specjalistom w wybranej przez siebie dziedzinie. Decydując się na kurs programowania metodą bootcamp, cały ten proces jest przyspieszony. Nie ma tutaj długich teoretycznych wykładów, które sprawiają, że kursanci są znużeni i trudno im zachować koncentrację. W zamian są ćwiczenia praktyczne, które umożliwiają natychmiastowe wykorzystywanie właśnie zdobytej wiedzy, a przez to jej lepsze zapamiętywanie.

Nauka HTML na kursie bootcamp

Bootcamp HTML dostarczy Ci nie tylko wiedzy na temat umiejętności technicznych, ale również pozwoli na zbudowanie portfolio, które posłuży przy poszukiwaniu pierwszych ofert pracy. Na kursach bootcamp nie ma sztywnego programu szkoleniowego, są jedynie jego ramy. Ta elastyczność pozwala na lepsze zrozumienie materiału, a nawet przyswojenie większej ilości wiedzy.

Na początku kursu omawiane są podstawy funkcjonowania HTML oraz jego elementy. W ramach szkolenia kursanci poznają również zasady działania i tworzenia formularzy, uczą się podpinać tabele i strony. Wiele szkoleń na samym HTML-u nie kończy, a kontynuuje naukę w ramach innych języków frontendowych - CSS, JAVA - a także uczy wykorzystywania praktycznych narzędzi takich, jak Bootstrap.

Bootcamp HTML - czy warto?

Kurs metodą bootcamp to nie tylko pisanie kodu, ale również dobra współpraca pomiędzy studentami a prowadzącym. Wysokie zaangażowanie w proces nauki stymuluje atmosferę sprzyjającą lepszemu przyswajaniu wiedzy. Szkolenia bootcamp dają dużą pewność siebie w ramach wykonywanych zadań, co przyda się każdemu, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z programowaniem.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Sarota PR


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.