Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~kaboom

  Kto w końcu ukróci to okradanie Polaków? Nie używamy a mamy płacić? Misja? jaka misja? Chyba misja miliony na durne produkcje i prezenterów!

  26-04-2012, 17:43

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~kolorka

  ludzie nie chca placic abonamentu bo pieniadze sa wydawane beznadziejnie - wysokie place dla prezenterow,horendalne wynagrodzenia dla pseudo- artystow typu doda,itp.Nie ciekawe produkcje,mdle,nudne.

  26-04-2012, 17:50

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~ejak

  Nie bardzo rozumiem co kryje się pod określeniem MISJA w TVP; czy programy prowadzone przez p.Lisa,których poziom z odcinka na odcinek jest coraz niższy/delikatnie określając/,a pieniądze idące na ten cel są ogromne? Czy może programy rozrywkowe na poziomie beznadziejnym ,kreujące pseudo artystów? Jeśli prywatne stacje wydają pieniądze w tak bezmyślny sposób,to ich problem,ale jeśli tak są wydawane nasze,publiczne , to nic dziwnego ,że ludzie się buntują i nie chcą przykładać do tego ręki.

  26-04-2012, 18:19

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~olo

  mam kablówkę za która place 120 mc i niby z jakiej racji mam jeszcze płacić jakiś złodziejski abonament, i tak nie oglądam nędznej TVP, bo jest moherowa i pisowska, a zresztą i tak wszędzie ciągle reklamy, ani nic ciekawego do oglądania...

  26-04-2012, 18:38

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~rudyyyy

  A dlaczego mam płacić, skoro premier mówił, że to haracz i płacić się nie powinno?

  26-04-2012, 18:38

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~zosia

  do nowo otwartej firmy wpadły dwie panie z kontrolą i od razu dopadły radio bo grało, po gęstym tłumaczeniu poszły, a ja na pocztę zgłosić odbiornik... 1,5 roku już mi książeczkę przysyłają... hehe

  26-04-2012, 18:41

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~imeehow

  Ciekawe jaki jest koszt tych upomnień, wpisów do rejestrów, wystawiania tytułów wykonawczych...coś mi się zdaje, że jak zwykle, na samą "misję" zostaną promile.

  26-04-2012, 18:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~PawełK

  Ktoś mi odpowie na pytanie za co ku*** mam płacić? To, że kupiłem sobie TV za swoje pieniądze to to ma być podatek od luksusu?

  Nie oglądam TV, nie słucham radia, nie mam anteny do odbioru TV. TV mam do gier komputerowych i do oglądania filmów BluRay.

  Więc za co mam płacić się pytam!???

  26-04-2012, 19:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~gosc 111

  Predzej bym zapłacił za tv Trwam bo tam chociaż nie kłamią i wszystkie błędy rządu wytykają.

  26-04-2012, 19:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~xXx
  [w odpowiedzi dla: ~PawełK]

  No i tu masz racje. TV czy radio kupujesz za swoje pieniadze, placisz podatek VAT. Panstwo nie wspolfinansuje zakupu, nie finansuje tez sprowadzania sprzetu zza granicy. Dlatego za co ma sie placic abonament?
  Zamawia sie usluge internetowa, telefoniczna to sie placi abonament za to ze ktos dostarcza usluge. Podobnie jest z TV. Czy to kablowka czy to SAT.. wybiera sie pakiet, placi abonament i sie ma.
  A tymczasem jakas pseudo publiczna (z nazwy) TV domaga sie jakiegos abonamentu tylko dlatego ze puszcza jakies blizej niezdefiniowane programy misyjne, gdzie sa zawierane liczne kontrakty gwiazdorskie na wiele dziesiat tys miesiecznie.
  Dodatkowo do sciagania tego abonamentu zostala wynajeta panstwowa firma - poczta polska, ktora ma 6% tej kwoty dla siebie.
  Cos pieknego... Mamy utrzymywac 2 molochow ?

  Trzeba po prostu ZNIESC te przepisy rodem z PRLu bo to tzw podatek od luksusu. Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego powinno sprecyzowac jakie programy mozna finansowac i tylko je sponsorowac, a nie ze pieniadze z abonamentu i tak gina w jakims wspolnym worku i nikt nie wie co dokladnie jest finansowane.
  Podobnie kosciol, chce programy katolickie, to niech sposoruje je. Dlaczego wszyscy sie maja zrzucac na jakis badziew co TVP puszcza ?

  26-04-2012, 20:00

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Jotgie

  Ja bym zapłacił, ale nie wiem ile. Abonament RTV to jedyna płatność w Polsce, gdzie sam musisz się dowiedzieć ile masz zapłacić, do kiedy i tak naprawdę nie wiadomo za co!
  Dlaczego KRRiT nie przysyła rachunków?!
  Ja też mam zaległości ale ostatnie upomnienie dostałem rok temu! Po otrzymaniu upomnienia - płacę, bo w końcu wiem ile! Traktuję je jako rachunek do zapłacenia!

  26-04-2012, 21:35

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Kierchu

  A ja to widzę tak: dla mnie TVP jest jakościowo ZNACZNIE lepsza niż komercyjny badziew typu TVN czy PolSzmat, które nie tylko częstują prymitywną sieczką amerykańską (seriale i "szoły"), ale i przerywają audycje reklamami, co jest SKANDALICZNE i NIEHUMANITARNE dosłownie! Ludzie se pozwolili na przerywanie reklamami, bo dali się ogłupić i biorą to za normę. Natomiast TVP ma dużo więcej ciekawych dokumentów niż taki TVN czy PolSzmat, ba... co ja mówię - w komercyjnych stacjach prawie wcale nie ma jakichś filmów dokumentalnych, jeśli nie liczyć jakiegoś ścierwa na temat życia np. Dody Smrody, z pokazywaniem jej bogactwa i jej futer.

  Ale to, czego nienawidzę to zmuszania do płacenia haraczu za coś, co emituje reklamy W OGÓLE! Płaci się właśnie po to, by TOTALNIE WCALE nie oglądać reklam! Weźmy na przykład najsłynniejsze radio internetowe świata z USA: di.dm. Tam niemal jedyną reklamą - jedyną 2 razy w godzinie (lub rzadziej) jest reklama ich radia - namawianie na wykupienie abonamentu i wówczas mamy super jakość odbioru i BRAK reklam. A TVP co? Każe se płacić za faktycznie niezły repertuar (ale to głównie wieczorami i mnie chodzi o ciekawe dokumenty ze świata), ale wszystko okraszone jest ciągle parszywymi reklamami! To jest nie do akceptacji! Precz z tym haraczem! Już nie wiedzą gnoje, jak wyciągnąć kasiorę.

  Powiadam - ja uwielbiam w TVP naprawdę ciekawe, kontrowersyjne i nieraz rzadko spotykane filmy dokumentalne, dużo ciekawsze od tych dennych seriali i show. Np. ostatnio jest takie coś jak "Dok Szok" - szokujące materiały ze świata. Tylko, że to powinno być za darmo z tymi obleśnymi reklamami bez dyskusji!

  26-04-2012, 23:38

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~dziadu

  Jakby w TVP było coś wartościowego, to może bym i płacił. Ale za oglądanie takich głupot jakie serwuje TVP to niestety... TO ONI POWINNI MI PŁACIĆ ŻEBYM TO OGLĄDAŁ !!!

  27-04-2012, 00:38

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~cokolwiek

  @~PawełK
  "..Więc za co mam płacić się pytam!???.."

  Wygląda ,że do tej pory za mało zapłaciłeś przy kupnie,więc jeszcze płać za posiadanie..
  Coś takiego znalazłem:
  http://www.bezup(...)?art=143
  Rozdział 7 -Art.48.1 i 2
  Domniemanie,że skoro kupiłeś odbiornik tv to oznacza ,że na pewno oglądasz tv.

  ps.Propo "misji" tvp (ctrl c+v z pręgierza)
  Jak wyliczyła TVP, najwięcej czasu antenowego w telewizyjnej Jedynce zajęła w 2011 r. fabuła - 44,5 proc., na drugim miejscu była reklama - 21 proc., dalej publicystyka - 7,4 proc., informacja i rozrywka - po 5,8 proc., dokument - 4,8 proc., popularyzacja wiedzy - 3,3 proc., sport - 2,8 proc..

  Rozumiem,że tzw "misja" to dokument i popularyzacja wiedzy ?

  27-04-2012, 01:43

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~asdf

  "w których znajdują się odbiorniki radiowe lub telewizyjne." - be-ze-dura!

  Abonament dotyczy UŻYWANIA odbiorników do ODBIORU programów RTV, a więc np. zestaw kina domowego bez satelity/kablówki nie wymaga płacenia haraczu.


  27-04-2012, 08:32

  Odpowiedz
  odpowiedz