Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~Tro

  Krótkowzroczne to jest ministerstwo pracy raczej. Zamiast ułatwiać życie i zmniejszać obciązenia ludzi pracujących jest co raz gorzej. Z mojej pensji 900 złotych idzie na podatek ZUS, a teraz Państwo chce wziąć jako podatek pieniędze z 2 filaru. Moja emerytura w ogole nie będzie miała zwiazku z tym ile zarabiam teraz, ale ludzie będą płacić na zus kiedy będę stary. Więc po co wydawać te 900 złotych w błoto, kiedy mogę dać to na lokatę? Wyjdę na tym lepiej, poza tym mogę wybierać pieniędze kiedy chcę. ZUS który pożycza miliardy złotych w tym roku gdyby był bankiem nie dostał ode mnie ani grosza.

  28-11-2009, 00:04

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Yag

  ZUS to największy złodziej w Polsce! To jest chory organ który trzeba wyciąć! Prezesi zarabiają chore pieniądze, stawiane są urzędy z marmuru a ludzie biedni swoją krwawicę im oddają bo muszą! Do tego na starość dostanie się pare groszy albo i nic. Ale w Polsce nie pomaga się ludziom przedsiębiorczym tylko za każdym razem kłody pod nogi więc nie ma co się dziwić że każdy kombinuje jak może.

  28-11-2009, 10:04

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~AbDuL

  Jak nie będziesz płacił na ZUS to na starość nie dostaniesz w porywach do 1000 zł jałmużny... oby tą złodziejską instytucję jak najszybciej szlag trafił.

  28-11-2009, 10:30

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~niefan

  "w przyszłości nie będzie miał ani wysokiej zagranicznej emerytury, ani żadnej krajowej. Bo nic nie uzbiera na koncie w ZUS i w OFE" - jak będzie uczciwie wpłacał to też nic nie uzbiera, bo ZUS wybuduje nowe marmury i granity, powysyła urzędasów na "szkolenia" na Gran Canarię czy Kretę, zakupi "nowoczesny system komputerowy" który nie sprawdzi się już w następnym tygodniu a przede wszystkim zbankrutuje. Więc niech Fedak nie pier*** bzdur.

  28-11-2009, 12:00

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • gotar
  m
  Użytkownik DI gotar (243)

  O straszna rzecz, nie dostanę głodowego z ZUS. Zacznijmy od tego, że ja nic od ZUS-u nie chcę. Co miesiąc wyrzucam na nich ponad 1000 zł, więc nawet gdybym opłacał sobie sam ubezpieczenia zdrowotne (u normalnego ubezpieczyciela), a resztę trzymał w skarpecie (nie wspominając o choćby podstawowo oprocentowanej lokacie czy innych inwestycjach), wyszedłbym na tym o niebo lepiej.

  Wszyscy wiemy o co chodzi: teraz płacimy na tych, którzy pobierają świadczenia, bo system jest piramidą finansową. Każdy, kto choćby wspomina o zależności między moimi wpłatami a przyszłymi świadczeniami jest albo frajerem, albo głupim k*sem, który kłamie ludziom w żywe oczy. Niezależnie od wersji taka osoba nie powinna zajmować stanowiska wyższego niż pracownik niskiego szczebla w instytucji państwowej.

  28-11-2009, 12:43

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • OkropNick
  m
  Użytkownik DI OkropNick (952)

  Hehe, widzę że wszyscy moi przedmówcy mają podobne zdanie na temat Zakładu Ucisku Społecznego :) Ja położyłem na nich lachę prawie 2 lata temu i nic tym złodziejom nie płacę, niech sobie wsadzą te swoje świadczenia w 4 litery, emerytury i tak nie dożyję.

  28-11-2009, 13:04

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~zas

  Ludzie NIE płaćcie na zus to szybciej on zdechnie i zrobi się wreszcie z tym porządek. Płacenie na zus to przedłużanie "żywota" tego trupa. A argumenty że nie płacąc na zus nie dostanie się emerytury lub będzie ona niska to ja zadaję pytanie: a jaka jest ta emerytura jak się płaci - też przecież jest mała i głodowa.

  28-11-2009, 13:22

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~aas

  Skoro koszt pośrednika i składki zagranicznej jest tańszy niż zus, to może zus powinien zainteresować się dlaczego u nich jest tak drogo. Dlaczego to znów ci którzy zarządzają swoimi finansami i wydają je racjonalnie korzystając z usługodawców tańszych mają być winnymi. A zus to nie ma nic sobie do zarzucenia?

  28-11-2009, 13:27

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~hihi

  Policzcie ile oddacie ZUS'owi do 67 roku, podzielcie to przez lata, które pożyjecie na emeryturze, a wyjdzie Wam średnio ponad 2 tyś miesięcznie ;D

  28-11-2009, 19:39

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Wesoły

  2 tyś miesięcznie ? 12.000zł rocznie przez 40 lat ? Jak dla mnie to prawie 50.000zł. Jeszcze jak przez te 40 lat będę obracał tymi pieniędzmi to kto wie co z tego będzie.
  Mając prawie 70 lat ile jeszcze pożyje ? 20 ? 30 lat ? Plus własne oszczędności spokojnie będę miał znacznie więcej pieniędzy niż dostanę z jakieś tam Zakładu Ucisku Społecznego.
  Bo jak to jest że za granicą przez pośrednika coś opłaca się bardziej jak w Polsce bezpośrednio ? Jak tu ma się rozwijać zdrowy biznes skoro na jednego zatrudnionego za 1800zł odprowadzam 600zł podatku ? I tak pracownik dostaje 2/3 tego na rękę.
  A mamy jeszcze Vaty, akcyzy, podatek dochodowy, podatek od darowizny, podatek od srania itp. To ile ja oddaje do tego durnego, skrzywionego państwa ? 60 ? 70 ? 80% mojego dorobku ?

  28-11-2009, 20:26

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Fidel_com_pl
  m
  Użytkownik DI Fidel_com_pl (79)

  Ha Ha Ha cóż, a jeszcze nie dawno, pani Fedak groziła nam, iż skieruje sprawę do ABW. Oj oj mniej ETOH droga PANI. A Wszystkich zapraszam do FIDEL...tam jest więcej o temacie Optymalizacji ZUS.

  29-11-2009, 00:49

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Fidel_com_pl
  m
  Użytkownik DI Fidel_com_pl (79)

  Ha Ha Ha cóż, a jeszcze nie dawno, pani Fedak groziła nam, iż skieruje sprawę do ABW. Oj oj mniej ETOH droga PANI. A Wszystkich zapraszam do FIDEL...tam jest więcej o temacie Optymalizacji ZUS.

  29-11-2009, 00:51

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Jotgie

  Dokładnie! (Ostatni komentarza). Skoro za granicą mniej się płaci a więcej dostaje to ZUS powinien przejrzeć koszty własne. Ale neistety, nadal buduje "pałace" z naszych skłądek, a ten ostatni, w W-wie to już gruba przesada! Do tego armia pracowników, którzy nie potrafią lub nie chcą potrafić posługiwać się komputerem! Bo parodią jest, że chcąc uzyskać zaświadczenie o nie zaleganiu ze skłądkami sam muszę to udowodnić!

  29-11-2009, 09:03

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~aaa

  A nie można jakoś zbojkotować zusu? np cała polska nie płaci Zusu w jakiś tam miesiąc? :))

  29-11-2009, 12:02

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • OkropNick
  m
  Użytkownik DI OkropNick (952)

  Można, ja nie płacę, a to że inni płacą? Ich strata, świata nie zbawię.

  29-11-2009, 12:22

  Odpowiedz
  odpowiedz