Jak wybrać dobrą księgową?

20-07-2017, 06:41

Powierzenie naszych finansów obcej osobie jest to zawsze bardzo odpowiedzialna decyzja. Rozliczeń z urzędem skarbowym musi dokonywać jednak każdy. Czym kierować się przy wyborze księgowej lub biura rachunkowego?

Przede wszystkim musimy pamiętać, aby firma, której powierzamy nasze sprawy finansowe miała wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, a więc na wypadek popełnienia błędu przy dokonywaniu rozliczeń. Jest to kwestia kluczowa, ponieważ jeżeli osoba taka popełni jakikolwiek błąd, to w przypadku braku owej ważnej polisy nie możemy domagać się odszkodowania. Za jakiekolwiek niedociągnięcia przy rozliczeniu z urzędem skarbowym każdy ponosi odpowiedzialność indywidualnie, niezależnie od tego, jaka firma zajmowała się jego finansami.

Warto sprawdzić, czy osoba, która będzie dokonywała za nas rozliczenia jest certyfikowanym księgowym. Tylko takim osobom można powierzyć sprawy własnych finansów i w pełni im zaufać. Do wszystkich innych należy mieć niestety ograniczone zaufanie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie, czy osoba odpowiedzialna za nasze finanse ma doświadczenie w rozliczaniu firm, prowadzących działalność podobną do naszej. Nie zawsze warto kierować się poleceniem księgowego przez znajomych, których on rozlicza, jeśli znajomi ci prowadzą innego rodzaju firmę niż my. Warto więc wybrać całkowicie indywidualnie odpowiednie dla nas biuro rachunkowe Łódź to jedno z niewielu miast, które posiada tak duży wybór wśród profesjonalnych księgowych. Naszym zadaniem jest wybrać jedynie najbardziej odpowiedniego dla nas.

Dobrze jest również przed skorzystaniem z usług określonego biura rachunkowego, sprawdzić opinie klientów na jego temat. Często mogą one powiedzieć całą prawdę o jego działalności. Na koniec warto zwrócić uwagę na ceny oferowanych przez księgowego usług i porównać je z ogólnymi cenami rynkowymi. Nie zawsze sprawdza się jednak zasada, że im wyższe koszty, tym lepsza jakość i profesjonalizm działania.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: