Jak obniżyć poziom złego cholesterolu?

11-03-2019, 11:53

Cholesterol jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jednak zbyt duża jego ilość może spowodować poważne konsekwencje. Wysoki poziom złego cholesterolu zwiększa ryzyko wystąpienia choroby miażdżycowej, a w konsekwencji także zawału serca oraz udaru mózgu.

Odpowiednia dieta

Sposób odżywiania się to bardzo ważny element życia każdego człowieka. Osoby z podwyższonym poziomem złego cholesterolu powinny w szczególności zwracać uwagę na to, co jedzą, gdyż to właśnie w głównej mierze dieta decyduje o tej przypadłości. Nasz organizm bowiem jest w stanie wytworzyć cholesterol samodzielnie, natomiast my poprzez jedzenie nieodpowiednich produktów podwyższamy jego poziom ponad wyznaczoną normę. Niektórych produktów powinniśmy się szczególnie wystrzegać. Są to na przykład jajka. Bardzo dużo cholesterolu bowiem znajduje się w samym ich żółtku. Ograniczmy więc spożywanie jajek, a z pewnością zauważymy poprawę. Przy problemach ze zbyt wysokim cholesterolem powinniśmy także unikać tłuszczów zwierzęcych, gdyż one również odpowiadają za podwyższenie poziomu złego cholesterolu w naszym organizmie. To, co powinniśmy jeść w dużych ilościach, to na przykład warzywa oraz owoce. Spożywajmy dużo marchewek, szpinaku, moreli oraz melonów, ponieważ zawierają one ważny składnik, jakim jest beta karoten. Znajdziemy go również w jarmużu oraz w brzoskwiniach. Beta karoten pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu. Do niedawna uważano, że beta karoten jedynie wspomaga opalanie i z tego znany był najbardziej. Ma on jednak również wiele innych dobroczynnych właściwości – wspomaga kondycję naszego wzroku, a także działa przeciwnowotworowo. Ryby morskie również przyczynią się do rozwiązania problemów z cholesterolem – dzięki obecności w ich składzie kwasów omega-3 podwyższają one poziom dobrego cholesterolu.

Aktywność fizyczna

Jeśli w twoim życiu brak miejsca na jakikolwiek sport, nic dziwnego, że poziom złego cholesterolu w twoim organizmie jest zbyt wysoki. Każdy człowiek powinien codziennie znaleźć choć 15 minut na aktywność fizyczną – najlepiej na świeżym powietrzu. Osobom z podwyższonym poziomem cholesterolu zaleca się jednak ćwiczenie około 3-4 razy na tydzień przez co najmniej 30 minut. Najlepiej wykonywać w takiej sytuacji ćwiczenia, które działają na spalanie tkanki tłuszczowej, czyli na przykład bieganie czy jazda na rowerze. Aktywność fizyczna z pewnością przyczyni się do zmniejszenia poziomu złego cholesterolu w naszym organizmie, a co równie ważne – poprawi naszą ogólną kondycję, jak i samopoczucie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag Dynamitetag cholesterol
To warto przeczytaćRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: