Grecka Odyseja

10-05-2018, 08:22

W świecie zachodnim to właśnie język grecki ma najdłuższą historię jeśli chodzi o najstarsze znane zapisy. Pierwsze dowody na jego istnienie pochodzą z 1450 i 1350 p.n.e. Grecki jest językiem Homera, wielkich filozofów, pierwszego historyka – Herodota, wielkich dramaturgów, którzy ukształtowali teatr i zainspirowali świat sztuki. Chociaż ich greka nie jest językiem greckim używanym dzisiaj w Grecji, język ten to zmiana wymuszona przez czas. Co ciekawe, ocenia się, że angielski wypożyczył z niego ok. 100 000 słów, co stanowi około 12% angielskiego słownictwa (niektóre źródła podają, że jest to od 15 do aż 25 %).

 

plaża w grecji

► Szukasz profesjonalnego tłumacza greckiego? SuperTlumacz.pl znajdzie dla ciebie najlepszego eksperta! Tłumaczenia języka greckiego – supertlumacz.pl

Dlaczego warto uczyć się języka greckiego w Grecji?

Grecja od dawien dawna elektryzowała wielu ludzi. Hellenowie, mity greckie, demokracja, filozofia, historiografia, sztuka i literatura, maraton, Igrzyska Olimpijskie, Ateny i Sparta. Jest tu tak wiele postaci, rzeczy i miejsc do poznania, że trudno o stworzenie w miarę krótkiej i treściwej listy tego wszystkiego, co powinno się wiedzieć o Grecji i Grekach, a co da nam jej prawdziwy i całościowy obraz.

Swego rodzaju przepustką do tej kultury i mentalności ludzi jest język grecki. Oczywiście to nie najprostszy i najszybszy „klucz do Grecji”, ale coś, co pozwoli wam odkryć, co gra w duszy Grekom i bliżej być tego wspaniałego kraju i spuścizny starożytnych Greków. A dlaczego warto uczyć się języka greckiego w Grecji? Oto kilka całkiem dobrych powodów:

  • Grecja to przepiękny kraj. Znajdziesz tu wysokie góry, zielone doliny, przejrzysz się w krystalicznie czystej wodzie czy będziesz mógł wygrzewać się na bajecznie pięknej i znanej tylko tobie plaży na jednej z tutejszych małych wysp. A warto mieć świadomość, że zajmują one 1/5 powierzchni kraju i jest ich ok. 2500!
  • Poznasz wiele historycznych miejsc, o których uczniowie z całego świata uczą się na lekcjach historii, na czele z Akropolem Ateńskim.
  • To kraj praktycznie dla każdego. Zaznasz tu wielu różnorodnych doświadczeń związanych z przeróżnymi aktywności: od ekstremalnych sportów, przez spacery po niebiańskich plażach, aż po pływanie.
  • Do tego pogoda jest łagodna przez cały rok, co sprzyja dobremu samopoczuciu, różnego rodzaju wyjściom i chęciom do korzystania z życia.
  • Trzeba powiedzieć o tym naprawdę głośno: tutejsi mieszkańcy małych miejscowości słyną z niezwykłej gościnności. Uwierz nam, oni naprawdę potrafią sprawić, że poczujesz się tu lepiej niż we własnym domu.
  • Grecja to też jedzenie i swego rodzaju kultura jedzenia. Tutejsze potrawy są smaczne. No i nie zapominaj o tym, że kuchnia śródziemnomorska podobno skrywa sekret długowieczności!
  • Nauka greckiego to jak podróż, gdy zaczniesz się uczyć otworzy się przed tobą nowy świat. A w nim znajdziesz niesamowitą grecką mitologię, mitycznych bogów, wspaniałych bohaterów, niewiarygodne postacie, cudowną poezję, niezwykłą prozę, wyjątkową muzykę.
  • A na końcu, ale wcale nie mniej ważne, nauka tego języka sprawi, że twój mózg mocno się pobudzi i dzięki temu będziesz mógł jeszcze bardziej się rozwinąć.

W przejściu przez formalności zw. z rejestracją na kurs greckiego w grecki poproś godnego zaufania specjalistę z renomowanego biura tłumaczeń.

Czy grecki jest trudnym językiem?

Tak, warto zadać to pytanie. Tym bardziej, że wiele osób marzących o greckim na pewno chciałoby poznać na nie odpowiedz.

  • Pisownia wydaje się nieco skomplikowana, ale jest to cena, którą trzeba zapłacić za naukę tak starego języka. Barierą dla wielu osób jest sam alfabet, ale przy odrobinie cierpliwości i regularności, wszystko staje się prostsze, a z czasem tak normalne, że pisanie po grecku staje się zupełnie naturalne.
  • Poza tym jeśli masz serce do nauki i języków wystarczy odrobina zaparcia, bowiem sam grecki nie jest aż tak trudny, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. 

Potrzebujesz silnej motywacji. Następnie musisz podzielić swój cel na małe, wykonalne działania. Małymi krokami na pewno osiągniesz wszystko to, czego pragniesz!


► Zawodowy tłumacz pomoże ci dopełnić wszelkich formalności od strony językowej zw. z zapisem na kurs greckiego w Grecji.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Photo-Mixfot. Renault


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
Serwisy specjalne: