4 powody, dla których powinieneś zainwestować w naprawdę dobre wyłączniki bezpieczeństwa

12-05-2017, 06:28

O wyłącznikach bezpieczeństwa, zwanych też awaryjnymi, słyszał prawie każdy przedsiębiorca. Dlaczego zakup i montaż dobrych urządzeń tego typu ma w ogóle sens? Wyjaśnimy Ci to za pomocą 4 poniższych argumentów.

wyłączniki bezpieczeństwa newtech

Powód nr 1: Bo bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze

Zastanawiając się nad celowością instalacji wyłączników bezpieczeństwa często mówi się jedynie o "wymaganiach", "przepisach", "potrzebach" i "kosztach". Ostatecznie jednak wszystkie te elementy są nic nie warte, gdy na drugiej szali położymy zdrowie lub życie pracowników czy osób postronnych. Pomijając już wszystkie konsekwencje ‒ prawne, finansowe czy wizerunkowe wypadków w miejscu pracy dla firmy, warto zawsze przemyśleć, czy tak po prostu powinno się zaniedbywać bezpieczeństwo. Oczywiście zawsze znajdą się osoby, które stwierdzą, że "czym się przejmować, nigdy nic się nie stało". Co jednak w przypadku, gdy nagle "stanie się"?

Powód nr 2: Bo dobry wyłącznik to zaoszczędzone pieniądze

Wbrew pozorom zainwestowanie w dobre wyłączniki bezpieczeństwa do maszyn czy ich zespołów może pozwolić na zaoszczędzenie sporych sum pieniędzy.

Z wyłącznikami bezpieczeństwa i ich instalacją jest podobnie jak z każdym innym urządzeniem. Zawsze można znaleźć produkt tańszy czy gorzej wykonany. O ile jednak kupno kiepskiego telefonu sprawi, że będziemy mieli mniej funkcji, słabszą baterię czy obudowę, to od sprawności wyłączników bezpieczeństwa zależy życie i zdrowie pracowników. Warto bowiem pamiętać, że celem zakupu wyłączników bezpieczeństwa nie jest samo ich istnienie, ale skuteczne działanie ‒ o które trudno w przypadku urządzeń niskiej jakości. Nie można zapomnieć też o tym, że wypadki w pracy zawsze wiążą się z realnymi kosztami, nieraz dużo wyższymi, niż zakup dobrych wyłączników bezpieczeństwa ‒ mówi specjalista z firmy Newtech.

Powód nr 3: Bo dobry wyłącznik bezpieczeństwa to spokojna praca

Wyłączniki awaryjne to jednak nie tylko bezpieczna, ale i spokojna praca. Nie da się bowiem ukryć, że dobre maszyny, co do których działania nie mamy wątpliwości, sprawiają że obsługa podchodzi do nich z większym spokojem i zaufaniem. To z kolei przekłada się na ogólną atmosferę w firmie, zadowolenie pracowników i ‒ co nie mniej ważne ‒ pozytywną opinię o nas, jako pracodawcy. Oczywiście zawsze można próbować zaklinać rzeczywistość i twierdzić, że tego typu "miękkie" odczucia nie mają znaczenia i przełożenia na wyniki biznesowe. Jednak nie dziwmy się wtedy, że najlepsi specjaliści odchodzą, a negatywna opinia zniechęca kupców.

Powód nr 4: Bo dobry wyłącznik bezpieczeństwa chroni nie tylko przed wypadkiem, ale i problemami z prawem

Na koniec warto też przypomnieć, że instalowanie odpowiednich wyłączników bezpieczeństwa to nie "fanaberia", a obowiązek wynikający z odpowiednich przepisów prawa.

Mówiąc o wyłącznikach awaryjnych trzeba pamiętać, że ich montaż jest obowiązkiem w myśl rozporządzeń dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy czy też wymagań wobec maszyn. Oczywiście są w tej kwestii wyjątki. Dotyczą one tych urządzeń, w których przypadku dodatkowy wyłącznik bezpieczeństwa nie obniżyłby ryzyka ‒ tzn. nie pozwolił na szybsze zatrzymanie maszyny, czy podjęcie kroków minimalizujących zagrożenie. Jednak we wszystkich innych przypadkach instalacja wyłącznika bezpieczeństwa jest konieczna. Warto o tym pamiętać! ‒ dodaje specjalista z firmy Newtech.

Dobre wyłączniki bezpieczeństwa to gwarancja spokoju zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy. Dzięki nim pierwsza z grup nie musi się martwić o swoje zdrowie i życie, a druga ‒ spać spokojnie bez wizji wypadków, procesów i odszkodowań.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytaćfot. geraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.