Usługa synchronizacji muzyki w Androidzie uruchomiona przez hakerów

08-03-2011, 13:04

Na razie oczywiście całość nie działa tak, jak powinna, jednak oficjalne jej wprowadzenie do Androida powinno być kwestią nadchodzących tygodni.

Google zmaga się w ostatnich dniach z napływem złośliwych aplikacji, które psują wizerunek nie tylko Android Marketowi, ale mocno nadwyrężają zaufanie do wszystkich tego typu platform.

>>Czytaj także: Trojan dla Androida podszywa się pod znaną aplikację

Sonda
Słuchasz muzyki przechowywanej na telefonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jakiś czas temu wspominaliśmy natomiast, że zarówno Google, jak i Apple planują przenieść zbiory muzyczne użytkowników do "chmury". Choć ze względu na obecnie niezbyt szybkie połączenia mobilne z internetem, jak również ograniczony transfer, do pomysłów takich podchodzono bardzo ostrożnie, wydaje się, że Google już wkrótce zaprezentuje oficjalnie taką usługę.

Dowodem na to może być odkrycie jednego z użytkowników popularnego forum XDA Developers, gdzie hakerzy cyklicznie publikują między innymi kolejne wydania zmodyfikowanych wersji Androida. Po instalacji ROM-u CM7 2.3.3 i aktualizacji odtwarzacza do wersji z wydania Honeycomb w ustawieniach można dostrzec funkcję synchronizacji muzyki.

Synchronizacja muzyki w Androidzie
fot. XDA Developers - Synchronizacja muzyki w Androidzie
Trendy przenoszenia danych użytkowników do zdalnych serwerów można zaobserwować także wśród desktopowych systemów operacyjnych. Zarówno deweloperzy Windowsa, Mac OS, jak i Ubuntu zapowiadają jeszcze lepszą integrację tego typu usług z nowymi wydaniami ich systemów.

>>Czytaj także: iPhone najbardziej pożądanym smartfonem


Źródło: XDA Developers
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930