Uruchomią PlayStation Network...

02-05-2011, 06:46

...a użytkownikom zaoferują bonusy. Sony chce zatrzymać odpływ posiadaczy kont i przywrócić zaufanie. Nie będzie to jednak proste.

Włamanie do PlayStation Network, o którym informowaliśmy w zeszłym tygodniu, zostało już określone jako jedno z największych w historii. Wykradzione zostały dane 78 milionów posiadaczy kont, w tym około 300 tysięcy Polaków. Wydostały się m.in. numery kart kredytowych, choć Sony oficjalnie temu zaprzecza, podkreślając, że i tak były one szyfrowane. Inwestorzy giełdowi nie byli dla firmy łaskawi - w czwartek kurs akcji w Tokio spadł o 4,5 proc.

>> Czytaj więcej: Włamywacze chcieli odsprzedać Sony skradzioną bazę?

Wczoraj firma podała do wiadomości, że w tym tygodniu przywróci działanie niektórych usług PlayStation Network, a klientom zaoferuje rekompensaty wynikające z kradzieży ich danych. Sony uczyniła to zapewne, by powstrzymać falę odchodzących klientów i odbudować utracone zaufanie - informuje agencja Reuters. Znawcy tematu nie mają jednak wątpliwości, że na to potrzeba sporo czasu.

Sonda
Masz konto w PlayStation Network?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na bonusy od firmy liczyć mogą jednak tylko ci, którzy doznali jakiejkolwiek szkody. W niektórych regionach Sony zaoferuje pokrycie opłat za wznowienie kart kredytowych, globalnie z kolei darmowy kontent, a także członkostwo premium na okres jednego miesiąca.

Analitycy podkreślają, że straty firmy spowodowane bezpośrednio kradzieżą, a także powstałe w jej wyniku, mogą wynieść nawet kilkadziesiąt miliardów jenów. Trzeba się bowiem liczyć z utraconymi dochodami od klientów, którzy porzucili Sony, spaść może także sprzedaż samych konsol. Mimo to w czasie dzisiejszych notowań akcje firmy podrożały o 2 proc.

W Europie i Stanach Zjednoczonych trwają już w tej sprawie postępowania wyjaśniające.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031