Twórcy Facebooka nie zablokujesz

23-08-2010, 17:35

Niemal w każdym większym projekcie można znaleźć błędy czy ukryte przez programistów funkcje. Nie inaczej jest w przypadku największego serwisu społecznościowego na świecie.

Facebook, który niedawno przekroczył magiczną barierę 500 milionów aktywnych użytkowników, legitymuje się bardzo restrykcyjną polityką w stosunku do kont użytkowników. Do każdego z nich musi być na przykład przyporządkowane prawdziwe imię i nazwisko właściciela, gdyż w innym przypadku nietrudno o utratę profilu.

>>Czytaj także: Facebook: 1,1 mld przychodów w 2010 roku?

Sonda
Twórca Facebooka boi się użytkowników?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Z egzekwowaniem zasad regulaminu wśród tak licznej społeczności nie poradziłoby sobie nawet duże grono administratorów, dlatego część obowiązków przekazano użytkownikom. Mogą oni nie tylko zgłaszać profile naruszające zasady witryny, ale także bez informowania kogokolwiek blokować ludzi, za którymi nie przepadają.

Tak zablokowane konta będą nadal działały na Facebooku, jednak nie ma obaw o to, że ich użytkownicy napiszą coś na naszej tablicy czy będą nękać nas irytującymi zaproszeniami. Jednym z popularnych kont, na którym "wyżywają się" użytkownicy, jest profil Marka Zuckerberga, twórcy największej na świecie witryny społecznościowej.

Błąd podczas blokowania twórcy Facebooka
fot. - Błąd podczas blokowania twórcy Facebooka
Choć z pewnością znalazłoby się wiele powodów, dla których można go nie lubić, nie można liczyć na to, że da się on zablokować w swoim własnym serwisie. Podczas takiej próby wyświetli nam się jedynie komunikat z błędem. Nie wiadomo, czy jest to celowa zagrywka ze strony administracji, czy jedynie błąd związany z uprzywilejowanym profilem. Użytkownicy tworzą już jednak strony takie, jak Block Zuck, które mają wskazywać na nierówność panującą w Facebooku.

>>Czytaj także: Facebook nie wybiera się na giełdę


Źródło: Mashable
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy