Google wyświetli wyniki wyszukiwania jeszcze podczas wpisywania zapytania (wideo)

23-08-2010, 18:47

Gigant z Mountain View testuje nowe funkcje nie tylko w swoich pobocznych produktach. Coraz częściej możemy dostrzec zmiany także w samej wyszukiwarce.

Niedawno istotne nowości mogli zauważyć użytkownicy Gmaila, który nie tylko zmienił wygląd, lecz także zyskał lepszego menedżera kontaktów. Wiele rozwiązań, zanim trafi na stałe do użytkowników, jest po cichu testowana przez niewielkie grupy, które - jak to na obecną erę globalnej wioski przystało - lubią się chwalić nowościami.

>> Czytaj także: Google obsłuży teraz kilka kont jednocześnie

Sonda
Wyszukiwanie "na żywo" to przyszłość Google?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Jedną z takich nowości jest wyszukiwanie "na żywo", a dokładniej generowanie przez Google wyników, jeszcze gdy wpisujemy zapytanie. To kolejne uproszczenie po dodanych kilka miesięcy temu podpowiedziach, które zwalnia nas z konieczności klikania na przycisk "wyszukaj".

Choć funkcja zapowiada się bardzo obiecująco, na razie nie jest jeszcze zbyt wygodna. Jedną z najistotniejszych wad, na które skarżą się użytkownicy, jest brak odpowiednich komunikatów czy efektów przejść, które uczyniłyby wygląd strony bardziej naturalnym. Zamiast tego na razie otrzymujemy chaotycznie zmieniające się tło, które może rozpraszać użytkowników.

Na razie nową stronę wyszukiwania mógł testować zaledwie ułamek internautów. Google natomiast nie komentuje testowanych rozwiązań, jednak warto wiedzieć, że niezadowoleni mogą je wyłączyć jednym kliknięciem.

>> Czytaj także: Nowy Hotmail już dostepny dla wszystkich


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031