TVN uruchamia portal dla mediów

19-08-2011, 10:55

Newsroom Agencji TVN będzie dostarczał mediom klipy z Polski na podstawie materiałów źródłowych tworzonych przez stacje TVN, TVN24, TVNCNBC, TVN Meteo oraz przez użytkowników platformy Kontakt 24.

Sonda
Gry to dobre miejsce na umieszczenie reklam?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Oprócz klipów z kraju dostarczane będą także zagraniczne z zasobów CNN Newsource. W serwisie x-news.pl znajdą się również materiały od współpracujących z Agencją TVN dostawców zewnętrznych – mediów ogólnopolskich i regionalnych, agencji, freelancerów.

Publikowane w x-news.pl materiały to tzw. surówki, setki lub montaże z materiałów źródłowych. Klipy z informacjami zagranicznymi można pobrać w wersji z polskojęzycznym tłumaczeniem.

Codziennie do serwisu ma trafiać około stu różnych materiałów (wideo depesz) podzielonych na kategorie Polska i Świat. W przyszłości uruchomione zostaną kolejne serwisy tematyczne. X-news.pl dostarcza materiały dla rozgłośni radiowych – w postaci gotowych do wykorzystania na antenie dźwięków (codziennie ok. 50) ze źródeł polskich i zagranicznych oraz pełne serwisy informacyjne (depesze i dźwięki). Serwisy udostępniane będą co godzinę od 6.30 do 22.30.

>> Czytaj też: KRRiT: w 43 programach reklamy były zbyt głośne

Serwis Grupy TVN, x-news.pl
fot. - Serwis Grupy TVN, x-news.pl
W x-news.pl dostępne są także bezpłatne materiały promocyjne Grupy TVN – zwiastuny filmowe, zdjęcia gwiazd, sesje z planów itp. Za darmo do pobrania udostępnione będą również informacje komercyjne przygotowywane przez Agencję TVN na zlecenie klientów zewnętrznych. Wszyscy użytkownicy x-news.pl będą otrzymywać codziennie o godz. 11.00 „Planowanie Dnia” – zestawienie najważniejszych obsługiwanych przez Agencję TVN wydarzeń, z których w ciągu dnia dostępne będą materiały wideo.

Klipy wideo i dźwięki będą również agregowane w postaci Serwisów Specjalnych, zawierających aktualne i archiwalne materiały nawiązujące do ważnych wydarzeń czy rocznic. Pierwsze kompilacje dotyczyć będą wyborów parlamentarnych, EURO 2012, zamachów z 11 września 2001 r. Znajdą się tam m.in. unikalne materiały pochodzące z zasobów AP Archive i archiwów stacji Grupy TVN. W każdej kompilacji będzie umieszczonych od kilkunastu do kilkudziesięciu materiałów. Redakcja x-news.pl przygotowywać będzie również dedykowane kompilacje tematyczne na zlecenie mediów. Z serwisu x-news.pl korzystać mogą redakcje wszystkich polskich mediów, agencje PR, organizacje, instytucje, firmy.

Cena pobieranych klipów uzależniona jest od zasięgu danego medium i sposobu ich wykorzystania. Rozliczenia dokonywane będą miesięcznie na podstawie liczby pobrań.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy