Systemy wideo jeszcze inteligentniejsze

23-03-2018, 15:34

Inteligentny system to taki, który automatycznie i w czasie rzeczywistym analizuje rejestrowany przez kamery obraz. Zakres analizy zawsze zależy od indywidualnych potrzeb: może to być detekcja ruchu, dźwięku lub bardziej zaawansowana jak zapalenie ognia, a nawet zliczanie ludzi czy rozpoznawanie tablic rejestracyjnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W wielu organizacjach nagrywa się ogromne ilości materiału wizyjnego, jednak z powodu braku czasu jedynie jego ułamek jest poddawany przeglądowi. W konsekwencji niepożądane zdarzenia i czynności pozostają niewykryte, a podejrzane zachowania nie są diagnozowane na czas, tak więc nie da się zapobiec występowaniu takich incydentów. Jak to zmienić? Obecnie udało się połączyć technologię kamer sieciowych i VMS (zdecentralizowane przetwarzanie) z systemem detekcji obrazu. Opracowane rozwiązania znajdują zastosowanie między innymi w biznesie, bezpieczeństwie, przemyśle, logistyce, sprzedaży i marketingu. W jednym obiekcie kamery mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie – np. przeprowadzać wideoweryfikację procesów produkcyjnych i jednocześnie obsługiwać logistykę. Systemy nadzorują czas pracy,wykrywają niebezpieczeństwa, śledzą przesyłki, rozpoznają tablice rejestracyjne, śledzą ścieżki pasażerów na lotniskach i monitorują ścieżki zakupowe klientów, a to nie wszystko.

Źródło:Konica MinoltaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.