Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pakistan będzie cenzurował SMS-y

21-11-2011, 14:32

Ponad 1600 słów i fraz, które zdaniem pakistańskiego urzędu telekomunikacji są obraźliwe, mają zostać w najbliższym czasie zablokowane przez operatorów.

Pakistańscy operatorzy komórkowi mają zaledwie 7 dni na wprowadzenie mechanizmów, które będą blokowały przesyłanie wiadomości zawierających niedozwolone frazy - dowiedział się PCMag, powołując się na listy, które miały otrzymać tamtejsze firmy telekomunikacyjne.

Czytaj także: Mikroblogi zyskują popularność w Chinach

Jak poinformowała agencja AFP, operatorzy nie są zadowoleni z kolejnych restrykcji. Filtrowanie nie jest dobre dla systemu telekomunikacyjnego i może obniżyć jakość usług - zapewnia przedstawiciel jednej z pakistańskich sieci. - Dodatkowo dla naszych abonentów będzie bardzo irytujące, gdy ich wiadomość nie zostanie dostarczona, bo jej autor źle dobrał słowa.

Oficjalnie zmiany mają pomóc, w wyeliminowaniu złośliwych wiadomości, na których nadmiar narzekają według pakistańskiego urzędu telekomunikacji obywatele. Na liście zabronionych zwrotów znalazła się jednak tak duża liczba wyrazów, że utrudnienia mogą dotknąć również zwykłych abonentów. W SMS-ach nie będzie można wykorzystywać na przykład słów "idiota", "przegrany", a nawet "Jezus Chrystus".

Według brytyjskiego Guardiana ograniczenia prawdopodobnie nie spełnią swojego zadania, a całość jest tylko kolejnym krokiem w postępującej na tym terenie cenzurze. Pod koniec września mówiło się, że pakistańskie władze mogą po raz kolejny zdecydować się na zablokowanie popularnego serwisu YouTube, a także wyszukiwarki Google.

Czytaj także: Twitter także przeciwny cenzurze


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *