Microsoft prosi: przestańcie korzystać z Internet Explorera 6

07-03-2011, 13:34

Niezwykle popularna wersja przeglądarki dołączana do starszych wydań Windowsa przez długi czas spędzała sen z powiek twórcom stron internetowych.

Choć Firefox stał się najpopularniejszą przeglądarką w Europie, Microsoft pokłada duże nadzieje w najnowszej wersji swojego Internet Explorera.

>>Czytaj także: Firefox 4 beta z opcją "Do Not Track"

Sonda
Korzystałeś z Internet Explorer 6?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jednocześnie mało kto chce już pamiętać o IE 6, które nie wspiera większości nowoczesnych technologii wykorzystywanych między innymi w aplikacjach mobilnych. Migrację do nowej wersji przeglądarki nie raz zalecał już nawet sam Microsoft, jednak obecnie postanowił postawić na bardziej efektowny sposób prezentacji całego procesu.

Gigant z Redmond utworzył specjalną witrynę IE6Countdown.com, która w przejrzysty sposób informuje o aktualnych udziałach przeglądarki na rynkach w różnych krajach. Największe powody do zmartwień mogą mieć twórcy witryn z Chin, gdyż ponad 34,5 proc. internautów wciąż korzysta tam z Internet Explorera 6. Według danych Net Applications na pochwałę zasługują za to użytkownicy z Norwegii i Finlandii, gdzie poziom udziałów w rynku IE6 nie przekracza jednego procenta.

Witryna odliczająca dni IE 6
fot. DI - Witryna odliczająca dni IE 6
Internet Explorer 6, poza brakiem wsparcia między innymi dla otwierania witryn w kartach i nierespektowaniem nowych standardów HTML, ma też wiele poważnych luk bezpieczeństwa. Według Ranking.pl, sumaryczny udział wszystkich wersji IE w polskim rynku nie przekracza 28 proc., co jest nie najlepszym wynikiem przy 48,42 proc. Firefoksa.

>> Czytaj także: IE9 może chronić przed śledzeniem (wideo)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy