Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • TtEvIs
  m
  Użytkownik DI TtEvIs (47)

  Czyżby 20 z hakiem lat nas niczego nie nauczyło??!! Przecież wszystkie te partie proponują nam (w praktyce, czyli PO WYBORACH) dokładnie to samo! W takich czy innych zmiennych konfiguracjach to są zawsze ci sami ludzie, te same koterie. Bezideowe, sprzedajne, bezczelne.

  29-09-2011, 17:56

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • WhizzKid
  m
  Użytkownik DI WhizzKid (275)

  Fakt, i do tego wszyscy komuniści. Przecież największe dziedzictwo lewicowe miał AWS, a nie SLD, stąd takie tragiczne twarze w rządzie...

  29-09-2011, 18:35

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~krakós
  [w odpowiedzi dla: TtEvIs]

  Bredzisz jak potłuczony. Lub — co gorsza — anarchista jakiś.

  Każda partia jest inna, każde rządy są inne. Nie tylko jeśli chodzi o styl. Decyzje są inne. I te decyzje na nas wszystkich mają istotny wpływ.

  29-09-2011, 19:01

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: TtEvIs]

  Fajnie by było jakbyś miał rację. Niestety nie masz. Wygrana PO czy SLD, to kolejne lata jakiej takiej stabilizacji, a wygrana PiS to 4 lata rozliczania wszystkich, którzy podpadli prezesowi, mieszanie w czym się da, zastraszanie obywateli i skłócanie nas ze wszystkimi sąsiednimi państwami. No bo jak już będziemy na noże ze wszystkimi to przecież "tylko ów prezes może nas wybawić od złego"...
  Mogę się zgodzić częściowo - dopóki PiS nie zdobyło takiej popularności, to owszem rządy były do siebie podobne.

  29-09-2011, 20:21

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~rightDriver

  "czy w kampanii wyborczej ważniejszy jest "program", "idee" i "merytoryka" czy też "emocje", "spektakl" i "narracje""

  Taa, ja mam uwierzyć w jakiś program, idee i merytorykę, kiedy do sejmu dostaną się pupile zarządu, idee mają gdzieś a program to zwykła ściema dla naiwnych.
  Dopóki posłem nie będzie zostawała konkretna osoba zamiast ugrupowania - nie będzie poprawy.

  29-09-2011, 22:34

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Artur

  Jak wybierzemy PiS to będziemy tkwili w przeszłości i zajmowali się jakimiś pierdołami.

  29-09-2011, 22:47

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Jan

  Głosujcie na KNP Korwina-Mikke!

  29-09-2011, 23:18

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: ~Jan]

  Dobry dowcip - tak wygląda jego program:
  Kobiety do garów, likwidacja tramwajów, specjalne uprawienia dla policji i podniesienie jej budżetu, uznanie dzieci za własność rodziców, wyłącznie prywatne płatne szkolnictwo, zabranie kobietom praw wyborczych i ograniczenie tych praw aby były dostępne wyłącznie wybranym grupom obywateli.
  KNP nie uważa się za część społeczeństwa polskiego i nawet jawnie w swoim programie stwierdzają, że jedynymi osobami, dla których chcą przeprowadzać reformy są oni sami.

  30-09-2011, 01:16

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~rychu

  @sorcerer

  delikatnie nie masz racji

  1 Przeczytaj program

  2 I tak będą musieli wejść w taką czy inną koalicję (zresztą mają na to dobry plan, aby nie wchodzić do rządu (rząd miałby być mniejszościowy) i co pewien czas wymuszać reformy bo inaczej wybory)

  3 Główną ideą KNP jest: obniżka podatków, uproszczenie podatków, uproszczenie procedur, aby w wielu aspektach nie być zależnym od urzędników jak dziś.


  P.S. Sejm nie ma władzy nad tym czy kobiety pracują czy nie, a także nad tym czy w miastach są tramwaje czy nie. Policji nie tyle trzeba większych uprawnień co szybszego karania sprawców. Co do szkół to proponują także (jako kompromis jeśli nie będą sami rządzić) bon edukacyjny czyli:
  bierzemy wszystkie pieniądze ministerstwa edukacji (na szkoły, kuratoria, ministerstwo itd), dzielimy przez ilość osób w wieku szkolnym i wręczamy taki bon rodzicom (może być tylko oddany szkole, za co szkoła otrzyma od państwa pieniądze). Likwidujemy program nauczania, prywatyzujemy wszystkie szkoły (nie jest to konieczne, ale byłyby pieniądze na spłatę długów a ponadto jest to korzystne). Co z tego wynika? To, że program może być bardziej dopasowany do ucznia. Pamiętasz ilu nie potrzebnych rzeczy się uczyłeś w szkole? Może nie chcesz aby Twoje dzieci też marnowały na to czas?

  30-09-2011, 07:45

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • anfinuo
  m
  Użytkownik DI anfinuo (1512)

  "Internauci głosują przeciwko partiom, nie na partie"
  Wyborcy głosują przeciwko partiom, nie na partie.
  Fixed.

  @Sorcerer
  PO to nie stabilizacja, tylko w najlepszym wypadku stagnacja, zresztą tak jak i w przypadku PiS, czy "panny na wiecznym wydaniu" PSL.

  SLD to nie stabilizacja tylko zmiana "wroga narodu" z "czerwonych" na "czarnych", wyniesienie spraw mniejszości seksualnych itp. spraw o "życiowym znaczeniu" na pierwszy plan.

  Odpryski typu PJN, WRP to udawanie że jest wybór.

  PPP to ludzie którzy zapomnieli po co związki zawodowe powstały.

  A reszta nawet nie zarejestrowała się w całym kraju.

  03-10-2011, 14:55

  Odpowiedz
  odpowiedz

RSS  
RSS