Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~Mariusz Smolak

  To chyba jakiś kretynizm, czy ten news nie powinien wyjść za 2 dni? Chyba zadzwonię do Sony zapytam czy jak trzymam swoją kolekcję muzyki u kolegi to potrzebuje do tego specjalnej licencji. W naszym świecie zwrot "własność intelektualna" jest synonimem "kretynizmy prawne"

  30-03-2011, 10:55

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~d_xter
  [w odpowiedzi dla: ~Mariusz Smolak]

  Dokładnie tylko musisz się upewnić, że Twój kolega nie korzysta z Twojej kolekcji, bo będzie to dzielenie się plikami. Kolejna sprawa, to czy w tej usłudze Amazona można dzielić się muzyką, czy tylko ja znając hasło do swojego Driva jestem w stanie z niej korzystać. Bo jeżeli tylko ja jestem w stanie z niej korzystać, to wolność Tomku w swoim domku gdzie trzymam muzykę. Chyba, że wytwórnie same chciały coś takiego opatentować a tu skucha. Ktoś śmiał być pierwszy i to jeszcze bez DRM, toż to skandal na miarę światową. ;)

  30-03-2011, 10:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~forester

  Wytwórnie? Opatentować? Chyba po to żeby schować do szafy i blokować resztę świata, bo prędzej świnie zaczną latać niż duże wytwórnie spróbują z własnej inicjatywy czegoś nowego zamiast walczyć o utrzymanie starego modelu...

  30-03-2011, 11:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Krzysiek
  [w odpowiedzi dla: ~d_xter]

  Kolega: członek kręgu osób pozostających w związku osobistym.

  Ciekawy jestem kiedy amazon na bazie tego projektu przygotuje usługę "przesłuchaj na próbę" w której będzie można za darmo raz wysłuchać albumu by zdecydować czy chce się go zakupić, oraz ilu artystów niezależnych zgodzi się na taką formę sprzedaży.

  30-03-2011, 12:08

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Sloma
  m
  Użytkownik DI Sloma (61)

  GREEEEEEEEEEEED!!! To jest jedyna odpowiedź, a my musimy płacić za zakupione rzeczy po 15 razy. Mam w du**e koncerny muzyczne, niezależne raporty mówią jednoznacznie że piractwo nie szkodzi, przeciwnie pomaga artystom. Wydawcy mnie nie obchodzą bo w dobie Internetu artyści ich nie potrzebują, ja tym bardziej. Wszystko znajdę w sieci a pieniądze i tak wydam tylko na coś innego. Gospodarka na tym na pewno nie straci, wkurza mnie jednak że przemysł rozrywkowy to taka "święta krowa" w USA.

  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$... i jeszcze więcej $.

  30-03-2011, 12:22

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~d_xter
  [w odpowiedzi dla: ~Krzysiek]

  Nie wnikałem w zawiłości prawa, tylko głupotę organizacji typu ZAiKS.

  Powiem, że Twój pomysł uważam, za najlepszy od czasów powstania p2p :) Jeżeli mogę czegoś spróbować i przemyśleć zakup to jestem jak najbardziej za. Przemysł muzyczny niestety nie bierze za wzór np. motoryzacji. Pokażcie mi kogoś kto kupi samochód, którym się nigdy nie przejechał... Ale co my tam prości ludzie wiemy... ;)

  30-03-2011, 12:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~nihil novi

  Czarny scenariusz?
  Pojawienie się sądowego zezwolenia dla wiadomych wytwórni umożliwiającego im skan chmury pod kątem zawartości i uprawnień niezależnie od faktu,czy źródłem zakupu był amazon ...

  30-03-2011, 13:32

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~lubie_kaszke

  @d_xter
  Odpowiedzią będzie "nie,bo jak odsłuchasz,to MOŻESZ nie kupić :)" + standardowy bełkot o potencjalnych stratach...

  30-03-2011, 13:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~d_xter
  [w odpowiedzi dla: ~lubie_kaszke]

  No właśnie o to chodzi. Będzie kicha, zły master, teksty do kitu, to nie kupię. W przeciwieństwie do filmów, to muzykę (wybrana oczywiście) można słuchać bez końca, więc jak jest dobra płyta to warto ją kupić...

  30-03-2011, 14:08

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Jurgi
  Użytkownik DI Jurgi (1377)

  Kij im w oko.
  Można sobie taki schowek zrobić samemu. I trzymać tam piraty. I wtedy to nawet w przypadku nalotu na dom g* nam zrobią, jeśli mamy schowek na hasło.

  31-03-2011, 07:22

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Sam On

  Nie jestem prawnikiem, ale dla mnie sprawa jest prosta. Jeśli kupiłem legalnie utwór to moge zrobić w ramach licencji kopę, nie ma znaczenia, czy na płycie, czy innym nośniku, w tym też w "chmurze". A to, czym odtwarzam z tego nośnika to złodziei z tzw "organizacji chronących prawa autorskie" g...o do tego. Jak będę chciał np z 1 płyty odtwarzać zarówno na sprzęcie audio jak i na komputerze to może też mam się starać o specjalną licencję ?
  Dla mnie to jes kolejny kretynów skok na kasę.

  31-03-2011, 08:26

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • anfinuo
  m
  Użytkownik DI anfinuo (1512)

  "Wytwórnie muzyczne uważają.."
  Nie zaskoczyło mnie to że wytwórnie muzyczne, uważają iż kasa należy im się za wszystko i od wszystkich.

  "Kopiowanie samo w sobie nie musi być złe i nie musi powodować żadnych strat po stronie wytwórni. "
  Kopiowanie samo w sobie nie jest złe i nie powoduje żadnych strat po stronie wytwórni.
  Fixed.

  04-04-2011, 20:30

  Odpowiedz
  odpowiedz

RSS