Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • ~Wojtek

    Pierwsze delegalizacja plików cookie, a teraz konieczność rejestracji strony WWW w KRRiT na której będę chciał opublikować jakikolwiek film?
    O ile pliki cookie można w paranoiczny sposób argumentować zbieraniem danych osobowych o tyle tutaj nie widzę żadnych podstaw... nawet gdyby taka rejestracja była darmowa to i tak będzie szkodliwe dla wszystkich, a Ci, którzy prawo łamią i tak to będą robić.
    Bezsens, głupota i złośliwość. Jeżeli takie pierdoły mają z nudów wymyślać to do diabła z takimi politykami - jakby działalność gospodarcza nie była wystarczająco karkołomną sprawą w tym kraju to jeszcze zakładanie stron utrudniać...

    14-03-2011, 15:38

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~maciek

    Jeżeli pozwala się by Państwo Polskie regulowało kwestie audio i video w eterze to trzeba być spójnym i pozwolić na regulowanie tego samego w Internecie.

    Rozpowszechnianie treści audio i video w Internecie nie różni się bardzo od rozpowszechniania treści audio i video przy pomocy eteru. Naturalne ograniczenia eteru spowodowały, że liczba nadawców tradycyjnej telewizji i radiofonii jest ograniczona i są to przede wszystkim podmioty komercyjne. I przez Państwo Polskie są one regulowane.

    W Internecie liczba nadawców może być nieograniczona (co oznacza, że nadawcami mogą być jednostki niekomercyjne), ale to nie jest argument za tym, by nie obejmować ich ustawą. Prawo musi być spójne i jednakowe dla wszystkich.

    No chyba że nie chcemy, by Państwo Polskie regulowało treści audio i video ANI w Internecie ANI w eterze?

    14-03-2011, 17:03

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~rightDriver

    Skoro eter ma ograniczoną pojemność, to automatycznie nadawców jest niewielu i łatwo było przy okazji złapać ich za mordę: nie będziecie się rejestrować - to nie będzie pasma.
    Internet (na szczęście) jest inny i tu wykłada się reżimowy paluch kontrolny, a beton nie może się z tym pogodzić.
    Pozostały dwa wyjścia: rozszerzyć ustawę i objąć nią Internet - wychodzi bezsens i widzimy to jasno. Druga opcja to zredukować mechanizmy kontroli tylko do zarządzania pasmem (bo tego nie przybywa, no może trochę ze względu na cyfryzację) - ale tej opcji pazerne urzędasy nie biorą pod uwagę, a rządzący wolą kontrolować niż popuszczać.

    Ech, dajcie nam króla zamiast tego parlamentu.

    14-03-2011, 17:52

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Tomek

    Komuna wraca , coraz większe zadłużenie kraju i coraz większe chęci do cenzury.

    14-03-2011, 18:20

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~poki żyjemy

    Korwin Mikke najwyższy czas dla tego człowieka

    14-03-2011, 19:44

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Arek
    [w odpowiedzi dla: ~maciek]

    Nie chcemy.

    14-03-2011, 19:51

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
    [w odpowiedzi dla: ~poki żyjemy]

    Nawet tak nie żartuj...


    Znowu się potwierdza teza pana Kutza, że wszyscy nasi rządzący są tak naprawdę w sercu bolszewikami. Niby to była opozycja, a pomysły jak najbardziej z PRL.

    14-03-2011, 20:13

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • art
    m
    Użytkownik DI art (35)

    @~maciek: Z dobrych przesłanek wyciągasz złe wnioski. Tak jak napisał ~rightDriver telewizja naziemna ma ograniczone pasmo, czyli popyt bardzo przewyższa podaż. Stąd też urząd, który ma to pasmo podzielić i przy okazji uzyskać coś dodatkowo. Ale już koncesje dla tv satelitarnych (i proponowane dla witryn internetowych) to wyraz pragnienia polityków do kontroli wszystkiego, bo przecież w tych przypadkach nic w zamian nie dają. To zwykła cenzura.

    Niestety, gdyby taką ustawę proponował PIS to nawet bym się nie zdziwił (pamiętając ich skok na "publiczną" tv i niechęć do niesprzyjających im mediów). Ale to, że "liberalna" PO proponuje wprowadzenie tak totalnej cenzury i kontroli już mnie przeraża. Jak widać słowa piosenki "Mury" - zwłaszcza ostatniej zwrotki - pozostają aktualne.

    14-03-2011, 20:15

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • trapez
    m
    Użytkownik DI trapez (17)
    [w odpowiedzi dla: ~poki żyjemy]

    Tak jest. Zamiast wybrać człowieka, który od lat mówi o wolności, niech głosują sobie dalej na bandę czworga, to będzie więcej takich artykułów.

    14-03-2011, 21:48

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~hanys

    Nie ma się czym przejmować. Startupy przeniosą się do USA, YouTube czy Dailymotion i tak nic nie zrobią. Mówię wam. Nie ma się czym martwić.

    14-03-2011, 22:08

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~eugeniusz

    Oj za 20 30 40 lat będą mieć z nas polewkę;) To tak naprawde efekt tego, że lekarz wymyśla prawo dla branży informatycznej, dziennikarz dla lekarza, ekonomista dla sportowca itd... a najfaniejsze jest to, że obywatele ględzą ględzą i na tym się kończy (i również ja dołączam się do ględzenia) Czyli rozumiem że taki serwis jak spryciarze.pl przestaje istniej no bo skoro ma być 15% filmów z europy;) Jednak Polacy to wspaniały naród znają się na wszystkim, wszystko wiedzą, we wszystkim są najlepsi a siebie samego kochają lepiej niź bliźniego;)

    14-03-2011, 22:09

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~PiterW

    Krótko mówiąc bezsensowna ustawa o niczym. Zastanawia mnie jedno czy ustawodawcy wiedzą o czym mówią ja sądzę, że nie he he i mam nadzieje że tak pozostanie

    14-03-2011, 22:35

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Bloom
    [w odpowiedzi dla: ~PiterW]

    Cóż... premier nie pamięta, że głosował za przywilejami dla mundurowych, PSL nie pamięta, że głosował za ustawą, która sprawiła, że teraz mają kilkanaście milionów długu. W tej kadencji jak nigdy zaostrzano przepisy dla kierowców, a na Youtube jest film, jak po Warszawie pędzi prezydent K. Pewnie nie pamięta, jak kiedyś głosował. I jaka to dla nas pociecha, że wiemy, że ich prawo nie dotyczy, w dodatku paranoicznie uważają, że nigdy nie spadną ze stołka - kto wie, może mają ku temu podstawy?
    Najsmutniejsze jest jednak to, że polski wyborca nie wyciąga żadnych wniosków...

    14-03-2011, 22:50

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
    [w odpowiedzi dla: ~Bloom]

    Polski wyborca wyciąga wnioski. Problemem nie są wyborcy, tylko fakt, że po prostu nie ma na kogo zagłosować. Odkąd ustalili sobie 5% próg wyborczy, to praktycznie nie ma szans na to, żeby cokolwiek nowego się w sejmie pojawiło, a co to za wybór między PO, PiS, SLD i PSL?

    14-03-2011, 23:27

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~qqq

    nagrodzę za tą haniebną inicjatywę nierządu w wyborach otrzymają ! Zapewniam o mojej dezaprobacie i konsekwencji !

    15-03-2011, 00:16

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)