Komentarze:

 • Lukaszeq
  m
  Użytkownik DI Lukaszeq (302)

  Przetestuję, choć nie spodobało mi się w filmie znęcanie się nad żółwiami.

  10-11-2010, 20:03

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~sig

  Zastanawiam się czy faktycznie trzeba tworzyć nowe rozszerzenia, czy też Firefox Sync starczy.

  09-11-2010, 10:17

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~fluck
  [w odpowiedzi dla: ~Ten ASD]

  Taa ty byles glupi czytajac moj post ale to ja jestem glupcem bo ty mi na niego odpowiadasz mimo ze nie wiedziales co on mowi? Ile ty masz lat? 10-12 ze udzielasz sie na tematy o ktorych nie masz pojecia?

  09-11-2010, 00:52

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Ten ASD

  @fluck, fakt, niesamowite jak głupi byłem czytając co pisze głupiec. Najlepiej mówić "nikt mnie nie rozumie, jestem najmądrzejszy itp...". Masz 15 czy 16 lat ?
  @sig, tylko zauważ że wszyscy przechodzą etapy życia. Za moich czasów ludzie w sieci się szanowali bo było nas niewielu. Właściwie to służyła wszelakiej maści specjalistom do wymieniania wiedzy czy poglądów.
  Potem przyszły bezmyślne masy i internet zszedł na psy.
  Teraz coraz więcej ludzi na trolle, dzieci neostrady i nastolatków "których nikt nie rozumie" reaguje negatywnie i się takowych tępi. Powstaje dużo miejsc w sieci które nie są publiczne po to by nie użerać się z tępakami.
  Masę ludzi (w tym ja) ceni sobie swoją prywatność. Mam trochę znajomych, paru przyjaciół i bardzo sobie te osoby cenie. Nie widzę powodu by obnosić się ze swoim życiem.
  No ale teraz przyszła era na "fejsbooki", "słitaśne wiadomości", gadu-gadu i cały ten internetowy szajs do marynowania swojego życia.
  Ta moda powoli przechodzi. Coraz więcej ludzi którzy kiedyś całe dnie spędzali na portalach społecznościowych trzyma się od tego z daleka. O ile kiedyś prawie każdy z moich znajomych miał konto na NK o tyle dzisiaj na palcach jednej ręki takich policzę. Zataczamy takie małe koło.

  WIĘC jeżeli myślisz że RockMelt osiągnie sukces to się mylisz. Może go osiągnie chwilowo jeżeli facebook zacznie go troszkę promować (w co wątpię). Może ktoś z niego będzie korzystał. Ale:
  ~ rozwój przeglądarek jest teraz bardzo szybki, wątpię by RockMelt potrafił nadążyć za konkurencją. Tego nie przeskoczysz, nikt nie będzie korzystał z czegoś na czym tylko facebook będzie normalnie chodził (a i to nie wiadomo).
  ~ nowe technologie wchodzą z dnia na dzień. Wczoraj cieszyliśmy się kaskadowymi arkuszami styli a dzisiaj stosujemy grafikę 3d (webgl) na stronach internetowych.
  ~ tak samo jak nowe technologie się pojawiają tak serwisy społecznościowe się zmieniają. Jedne się przeobrażają, inne przechodzą wzloty i upadki. Za tym też trzeba nadążyć.

  Teraz sobie odpowiedz. Jeżeli osoba X nie ma konta na facebooko to ma go tworzyć żeby przeglądać net z przeglądarki ? Po co skoro jest Chrome, Firefox, Safari, Opera czy to nieszczęsne IE ? Czy przeglądarka która będzie w tyle w obsłudze nowych technologii w ogóle jest warta uwagi ? Co z tego że dostanę wiadomość że jakaś sierota wysłała mi wiadomość z facebooka skoro inni będą się cieszyć webgl, css3, html5, wysoką wydajnością, możliwościami, rozszerzeniami itp jednocześnie mogąc robić to co my ?
  ~ czy osoby stojące za RockMelt mają siłę przebicia, marketoidów i pieniądze które pomogą w promocji przeglądarki ?
  ~ czy kolejny klon Chromium będzie w stanie coś nowego pokazać oprócz 2 pasków ? To co tam jest spokojnie można wsadzić w Chrome czy FF jako rozszerzenie.
  ~ czy są w stanie zainteresować swoim projektem społeczność programistów która napędza takie projekty jak Mozilla Firefox czy Google Chrome ? To głównie webdeveloperzy decydują o rynku przeglądarek. To oni wypromowali FF, to oni promują Operę czy Chrome. To oni pomagają się rozwijać tym projektom (nie licząc Opery która najwyraźniej od społeczności trzyma się z daleka co nie wychodzi jej na dobre). To oni niszczą te projekty które im nie pasują (jak IE).

  Czy RockMelt ma to coś by osiągnąć sukces ? Ja myślę że nie. Bo to co zobaczyłem na prezentacji mówi mi że wystarczy troszkę czasu i można spokojnie stworzyć rozszerzenia do Google Chrome czy Firefoxa które będą robić to co całe RockMelt jednocześnie dając wybór użytkownikom i nie ograniczając ich do jakiś durnych portali społecznościowych.
  Więc cały ten szum moi drodzy jest o nic. Biedaki się narobią jak bure osły a jeden dodatek do przeglądarki X załatwi ich na cacy.

  08-11-2010, 23:51

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~fluck
  [w odpowiedzi dla: ~sig]

  O czym ty piszesz? Masz wogole najmniejsze pojecie czym jest korporacja? Sklada sie z wielu firm a firmy skladaja sie z oddzialow. Korporacja ma za zadanie zwiekszanie majatku i sprawdzanie czy firmy prosperuja. Firmy maja za zadania nadzorowanie swoich oddzialow i przeznaczanie funduszy. Takze mistrzu dedukcji tytanie wiedzy korporacje nie podejmuja decyzji na temat tego co maja robic firmy -_-. Takze w nich nie zachodza te procesy decyzyjne o ktorych ty piszesz. Przyklad?

  Google posiada oddzial zwiazany z YT i tam od decyzji do wprowadzenia mija okolo 2 tygodnie. W przypadku wyszukiwarki jest to kolo miesiaca. Google docs podejmuje dzialanie po 1-2 miesiacach od decyzji. Chrome zostal napisane w 6 miesiecy po podjeciu decyzji od prawie zera...

  Mozna to wszystko wywnioskowac na podstawie newsow i publikacji swoich dzialan przez firme. Tak wiec mozna w miesiac? MOZNA. Branza IT jest specyficzna i NIE WYMAGA INWESTYCJI w odroznieniu od innych branz.

  08-11-2010, 22:13

  Odpowiedz
  odpowiedz


Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.