Hamas chce cyfrowej wojny z Izraelem

16-01-2012, 12:27

Palestyński ruch Hamas wezwał pod koniec ubiegłego tygodnia, by arabscy hakerzy nasilili swoje ataki na izraelskie witryny rządowe oraz finansowe. To odpowiedź na niedawne włamania dokonywane przez Izrael.

Po tym jak do sieci wyciekły szczegółowe informacje na temat mieszkańców Izraela, tamtejsze wojsko poinformowało, że był to ruch porównywalny z aktem terroryzmu. Zgodnie z zapowiedziami problemu nie pozostawiono samemu sobie.

Czytaj także: Izrael zapowiada odwet za internetowy atak

W ramach odwetu Izrael udostępnił niedawno w sieci dane około 200 aktywnych kart kredytowych mieszkańców Arabii Saudyjskiej. Choć to nieporównywalnie mniejsza skala wycieku, niż w przypadku pierwszego incydentu, wystarczyło to, by rozzłościć drugą stronę konfliktu.

Rzecznik Hamasu w Gazie wezwał w związku z tym do nasilenia ataków na wrogie witryny. W komunikacie Sami Abu Zuhri poinformował również, że "składa gratulacje z okazji udanych operacji zmierzających do penetrowania izraelskich stron internetowych".

Zuhri niedawne potyczki w sieci nazwał "otwarciem nowego frontu oporu i początkiem wojny elektronicznej przeciwko izraelskiej okupacji". W ramach przygotowań na zaostrzenie konfliktu izraelskie wojsko zebrało około 300 informatyków, którzy zajmują się poprawianiem zabezpieczeń w sieciach komputerowych systemów wojskowych oraz popularnych usług.

Czytaj także: Do 2017 roku zapomnimy o hasłach? (wideo)


Źródło: PAP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy