Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?

20-11-2018, 17:04

Chyba nikt z nas nie lubi przepłacać. A bywa, że przepłacamy po prostu dlatego, że nam się nie chce albo nie mamy czasu sprawdzić i porównać oferty w różnych miejscach. Właśnie przez to bardzo łatwo przepłacić na przykład za abonament telefoniczny. Jak w takim razie wybrać najlepszą ofertę? Gdzie można dostać najtańszy abonament?

mat partnera

Dla wielu z nas decyzja o wyborze abonamentu komórkowego nadal ogranicza się do czterech opcji: T-Mobile, Orange, Plus albo Play. Ci czterej wiodący operatorzy obsługują najwięcej klientów i to właśnie u nich większość szuka oferty dla siebie. Ale czy to naprawdę dobry pomysł?

Ile właściwie kosztuje abonament, który obejmuje na przykład nielimitowane połączenia, SMS-y i przynajmniej 2 GB internetu?  Okazuje się, że u wielkiej czwórki zapłacimy za te usługi od 29,95 zł  do 50 zł miesięcznie.  Zaletą ofert dużych operatorów jest to, że wszystkie zawierają bezpłatne MMS-y, a wadą konieczność podpisywania długiej, dwuletniej umowy. Ale czy można taniej?

Najtańszy abonament u mniejszych operatorów

Okazuje się, że można zdecydowanie taniej! Porównanie najtańszy abonament bez telefonu pokazuje wyraźnie, że za abonament nie trzeba płacić nawet 20 zł miesięcznie. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy operatorów komórkowych jest naprawdę wielu i w ofertach można przebierać. Pośród tych, którzy cieszą się największą popularnością można wymienić Premium Mobile. Za 16,70 zł miesięcznie dostajemy od Premium nielimitowane połączenia, SMS-y i pakiet 3 GB internetu. Do tego możemy podpisać umowę na czas nieokreślony.

W ostatnim czasie pojawił się też nowy operator – NAU Mobile, który za 16,60 zł daje w zasadzie to samo co Premium Mobile z tą różnicą, że trzeba z nim podpisać umowę na 12 miesięcy. Pośród bardzo korzystnych cenowo ofert można też wymienić abonament w Multimediach. U tego operatora za 14,99 zł dostaniemy nielimitowane połącznia, SMS-y, MMS-y i 2 GB internetu. Przy tym musimy się jednak zobowiązać na 2 lata.

Portal mobilny-ranking.pl regularnie zamieszcza porównania ofert operatorów komórkowych, które  pomagają wybrać nie tylko dobry, ale i tani abonament. Warto z nich korzystać zwłaszcza, gdy ma się zbyt mało czasu, zeby samemu przeczesywać internet w poszukiwaniu najlepszych okazji. Z tego portalu można się też dowiedzieć o bieżących promocjach w sieciach GSM, konkursach i najnowszych technologiach.

Wracając jednak do samych cen, może się rodzić pytanie, czy aby na pewno jakość tanich usług mniejszych operatorów jest równie dobra, jak u wielkiej czwórki?

Większy, czy mniejszy operator?

Dlaczego w ogóle usługi u mniejszych, tak zwanych wirtualnych operatorów są takie tanie? Czy nie jest to kwestia po prostu niskiej jakości oferowanych usług? Otóż nie. Operatorzy wirtualni korzystają z infrastruktury operatorów wielkiej czwórki (Np. Premium Mobile korzysta z nadajników Plusa). Nie muszą więc sami utrzymywać i rozbudowywać całej sieci stacji bazowych odpowiedzialnych za zasięg. Nie wydają też wielkich pieniędzy na promocje, nie płacą gwiazdom za rerklamowanie ich marki i generalnie ich wydatki na reklamę są znikome. Dzięki temu ponoszą znacznie mniejsze koszty prowadzenia działalności, a co za tym idzie mogą proponować tańsze oferty. Najlepiej zresztą poczytać w sieci opinie o danym operatorze, zanim zdecydujemy się na korzystanie z jego usług.

Podsumowując, trzeba otwarcie stwierdzić, że najtańszy abonament to na pewno nie abonament w T-Mobile, Orange, Plusie lub Play. Trzeba go szukać raczej u małych operatorów wirtualnych. Wiele osób przekonało się, że zmiana oferty abonamentowej może przynieść naprawdę spore oszczędności. A skoro można płacić mniej, to po co przepłacać?


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag telefonytag komunikat firmytag abonament
To warto przeczytaćfot. Devire


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: