Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?

20-11-2018, 17:04

Chyba nikt z nas nie lubi przepłacać. A bywa, że przepłacamy po prostu dlatego, że nam się nie chce albo nie mamy czasu sprawdzić i porównać oferty w różnych miejscach. Właśnie przez to bardzo łatwo przepłacić na przykład za abonament telefoniczny. Jak w takim razie wybrać najlepszą ofertę? Gdzie można dostać najtańszy abonament?

mat partnera

Dla wielu z nas decyzja o wyborze abonamentu komórkowego nadal ogranicza się do czterech opcji: T-Mobile, Orange, Plus albo Play. Ci czterej wiodący operatorzy obsługują najwięcej klientów i to właśnie u nich większość szuka oferty dla siebie. Ale czy to naprawdę dobry pomysł?

Ile właściwie kosztuje abonament, który obejmuje na przykład nielimitowane połączenia, SMS-y i przynajmniej 2 GB internetu?  Okazuje się, że u wielkiej czwórki zapłacimy za te usługi od 29,95 zł  do 50 zł miesięcznie.  Zaletą ofert dużych operatorów jest to, że wszystkie zawierają bezpłatne MMS-y, a wadą konieczność podpisywania długiej, dwuletniej umowy. Ale czy można taniej?

Najtańszy abonament u mniejszych operatorów

Okazuje się, że można zdecydowanie taniej! Porównanie najtańszy abonament bez telefonu pokazuje wyraźnie, że za abonament nie trzeba płacić nawet 20 zł miesięcznie. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy operatorów komórkowych jest naprawdę wielu i w ofertach można przebierać. Pośród tych, którzy cieszą się największą popularnością można wymienić Premium Mobile. Za 16,70 zł miesięcznie dostajemy od Premium nielimitowane połączenia, SMS-y i pakiet 3 GB internetu. Do tego możemy podpisać umowę na czas nieokreślony.

W ostatnim czasie pojawił się też nowy operator – NAU Mobile, który za 16,60 zł daje w zasadzie to samo co Premium Mobile z tą różnicą, że trzeba z nim podpisać umowę na 12 miesięcy. Pośród bardzo korzystnych cenowo ofert można też wymienić abonament w Multimediach. U tego operatora za 14,99 zł dostaniemy nielimitowane połącznia, SMS-y, MMS-y i 2 GB internetu. Przy tym musimy się jednak zobowiązać na 2 lata.

Portal mobilny-ranking.pl regularnie zamieszcza porównania ofert operatorów komórkowych, które  pomagają wybrać nie tylko dobry, ale i tani abonament. Warto z nich korzystać zwłaszcza, gdy ma się zbyt mało czasu, zeby samemu przeczesywać internet w poszukiwaniu najlepszych okazji. Z tego portalu można się też dowiedzieć o bieżących promocjach w sieciach GSM, konkursach i najnowszych technologiach.

Wracając jednak do samych cen, może się rodzić pytanie, czy aby na pewno jakość tanich usług mniejszych operatorów jest równie dobra, jak u wielkiej czwórki?

Większy, czy mniejszy operator?

Dlaczego w ogóle usługi u mniejszych, tak zwanych wirtualnych operatorów są takie tanie? Czy nie jest to kwestia po prostu niskiej jakości oferowanych usług? Otóż nie. Operatorzy wirtualni korzystają z infrastruktury operatorów wielkiej czwórki (Np. Premium Mobile korzysta z nadajników Plusa). Nie muszą więc sami utrzymywać i rozbudowywać całej sieci stacji bazowych odpowiedzialnych za zasięg. Nie wydają też wielkich pieniędzy na promocje, nie płacą gwiazdom za rerklamowanie ich marki i generalnie ich wydatki na reklamę są znikome. Dzięki temu ponoszą znacznie mniejsze koszty prowadzenia działalności, a co za tym idzie mogą proponować tańsze oferty. Najlepiej zresztą poczytać w sieci opinie o danym operatorze, zanim zdecydujemy się na korzystanie z jego usług.

Podsumowując, trzeba otwarcie stwierdzić, że najtańszy abonament to na pewno nie abonament w T-Mobile, Orange, Plusie lub Play. Trzeba go szukać raczej u małych operatorów wirtualnych. Wiele osób przekonało się, że zmiana oferty abonamentowej może przynieść naprawdę spore oszczędności. A skoro można płacić mniej, to po co przepłacać?

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag telefonytag komunikat firmytag abonament

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.