Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Od kiedy kilkanaście lat temu na rynku pojawiły się smartfony, całkowicie zmieniły podejście do telefonu. Dziś smartfon to coś więcej niż urządzenie do dzwonienia. To niezbędnik dla większości z nas. Średni czas użytkowania smartfona to obecnie 2-3 lata. Potem wymieniamy go na nowy model. Idąc tym tropem należy zadać sobie pytanie, a co ze starym telefonem? Jeśli nie mamy komu go dać np. rodzicom, którzy do niedawna wzbraniali się przed jego posiadaniem, nie pozostanie nic innego jak schować telefon na dnie szuflady. Czy to jedyny sposób? Otóż nie. W poniższym tekście zwrócimy uwagę na usługę, którą jest skup telefonów i odpowiemy na kilka kluczowych kwestii związanych z tym tematem. Zapraszamy do lektury.

skup telefonów

Czym jest skup telefonów?

Tak naprawdę jest to alternatywny sposób na pozbycie się niepotrzebnego telefonu i odzyskanie zamrożonych w nim pieniędzy. Telefony używane wbrew niektórym opiniom cieszą się sporym powodzeniem. Wystarczy spojrzeć na ceny używanych modeli, aby zrozumieć, że trzymanie telefonu w szufladzie nie jest najlepszą opcją.

Jeśli chcesz sprzedać telefon, masz tak naprawdę kilka możliwości. Możesz udać się do komisu z elektroniką, skorzystać z portali aukcyjnych lub specjalnych programów odkupu telefonów prowadzonych przez operatorów komórkowych. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy.

Przykładowo w komisie możemy sprzedać swój telefon za gotówkę, ale uzyskana za niego kwota może być daleka od naszych oczekiwań. Portale aukcyjne z kolei pełne są ogłoszeń typu: sprzedam telefon X. I o ile nie zechcemy obniżyć jego ceny, sprzedaż może trwać tygodniami.

Pozostają jeszcze programy odkupu u operatorów komórkowych. Celem ich powstania jest nie tylko pomoc klientom w spieniężeniu smartfonów, ale dbanie o ekologię. Odkupione telefony mogą mieć różne przeznaczenie. Część trafia do ponownej sprzedaży jako starsze, odnowione i w pełni sprawne modele. Ich ceny mogą skusić osoby, które niekoniecznie gonią za nowościami, a zależy im na przyzwoitym sprzęcie w rozsądnej cenie.

Oddając telefon w ramach takiego programu możemy z reguły liczyć na bon o określonej wartości, który możemy wykorzystać na zakup nowego telefonu lub akcesoriów typu słuchawki. Jeśli jednak nie planujemy nowych zakupów, ta forma sprzedaży odpada już na wstępie.

Skup telefonów online to wygoda i oszczędność

O ile nie mieszkasz w miejscowości, w której funkcjonuje stacjonarny skup telefonów, skorzystanie z tej usługi może być mocno utrudnione. Firmy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Stąd też wychodząc naprzeciw potrzebom osób prywatnych, wiele skupów umożliwia przeprowadzenie sprzedaży w pełni online.

Na co powinniśmy zwracać uwagę decydując się na sprzedaż w skupie telefonów komórkowych?

Zacznijmy od rzeczy na pozór oczywistych, ale które wymagają potwierdzenia. Bez względu na to, gdzie wybierzemy skup telefonów, Warszawa, Kraków, Wrocław czy Kołobrzeg wszystkie one mają podobne zasady funkcjonowania. Telefony muszą pochodzić z legalnej dystrybucji. Do tej należą oczywiście salony sprzedaży operatorów komórkowych oraz sklepy z elektroniką. Dlatego też, jeśli mamy telefon od kogoś i nie mamy jak tego udowodnić w formie faktury, umowy musimy odpuścić sobie skup.

Druga kwestia to minimum formalności i szybki czas realizacji. Jedną z różnic pomiędzy skupem a np. komisem może być to, że w komisie mogą nam zaproponować rozliczenie dopiero po znalezieniu klienta. Jeśli natomiast zależy nam na czasie, oferowana cena będzie dużo niższa aniżeli gdzie indziej.

Nie dajmy się również zwieść na atrakcyjne ceny dla skupu telefonów, które można spotkać w internecie. Bardzo często mają one na celu zwrócenie naszej uwagi na dany skup, a kiedy przyjdzie do negocjowania ostatecznej ceny będzie ona dużo niższa niż wyjściowa. Należy bowiem wiedzieć, że skup telefonów nie może oferować cen zbliżonych do tych na portalach aukcyjnych, gdyż większość smartfonów trafia do dalszej odsprzedaży. W zamian za nieco niższą cenę otrzymujemy jednak szybko pieniądze.

Jak wygląda skup online od strony praktycznej?

Wybierając skup online należy wypełnić odpowiedni formularz, w którym dokładnie opisujemy swój telefon. Na podstawie otrzymanych informacji następuje wstępna wycena. Jeśli jest ona zgodna z naszymi oczekiwaniami wysyłamy telefon (z reguły na koszt skupu) i czekamy na ocenę techniczną już na miejscu. W przypadku, gdy wypada ona pomyślnie w ciągu 2-3 dni następuje zapłata na wskazane konto bankowe. Zasada jest prosta. Jeśli nie będziesz zadowolony, nie polecisz usługi znajomym, a na dobrej opinii zależy wszystkim firmom.

Podsumujmy zatem

Skup telefonów to atrakcyjny sposób na odzyskanie części pieniędzy zamrożonych w smartfonach. Usługa ta skierowana jest zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Skup telefonów zajmuje się odkupem telefonów zdecydowanej większości modeli nie tylko czołowych marek jak Apple, Samsung czy Huawei, ale również tych, które już dawno wyszły z mody. Mało tego, niektóre starsze modele cieszą tak dużym powodzeniem, że osiągają ceny porównywalne z dużo nowszymi. Dlatego nie ma sensu obawiać się, że nasz smartfon nikogo nie zainteresuje.

Coraz więcej mówi się o modzie na noszenie starego typu telefonu jako pewnego rodzaju sprzeciwu dla nadużywania smartfonów. Dlaczego by tego nie wykorzystać?

 

Foto: Pixabay, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *