Dwa nowe iPhone'y w połowie roku?

31-03-2010, 07:02

Apple pracuje obecnie nad nowymi modelami swojego kultowego telefonu. Z dostępnych informacji wynika, że zapowiadają się poważne zmiany - iPhone ma być tańszy i dostępny dla sieci pracujących w technologii CDMA.

Na początku marca Dziennik Internautów podał informację, że w czerwcu możliwe jest pojawienie się nowego modelu iPhone'a. Znawcy rynku byli przekonani, że będzie on bardziej atrakcyjny pod względem cenowym, trochę inne mają być także jego możliwości. Tańszy telefon z logo Apple mógłby z jednej strony przyciągnąć nowych klientów, z drugiej jednak niższa cena sprawi, że marka może stracić na ekskluzywności.

>> Czytaj więcej: Tani iPhone pojawi się w czerwcu?

Wśród nowości, jakie mają się pojawić w nowym telefonie, jest m.in. możliwość działania kilku aplikacji jednocześnie. Dostępne obecnie w sprzedaży iPhone'y na to nie zezwalają, ale nie ze względu na ograniczenia techniczne czy oprogramowania, ale z powodów bezpieczeństwa. Oprócz tego lepsza jakość obrazu, procesor A4-Class SoC oraz kamera z przodu obudowy.

Sonda
Masz iPhone'a?
  • Tak
  • Nie, ale zamierzam kupić
  • Nie i nie zamierzam kupić
wyniki  komentarze

Niedługo pojawić ma się także kolejny model, dający możliwość pracowania także w technologii CDMA - jest ona wykorzystywana przez Verizon Wireless (91 mln klientów), największego konkurenta AT&T w Stanach Zjednoczonych - informuje Wall Street Journal. Może to oznaczać złamanie, obowiązującego od 2007 roku, monopolu na sprzedaż telefonu tylko w salonach jednego z operatorów. Inny niż GSM standard wykorzystywany jest także w Korei Południowej i Japonii. Dla firmy Steve'a Jobsa oznaczać to może możliwość dalszego poszerzenia bazy potencjalnych klientów.

Umowa między AT&T a Apple niewątpliwie pomogła tej pierwszej firmie - telekom obsługuje obecnie 43 procent amerykańskich posiadaczy smartfonów. Jest to o tyle ważne dla operatora, że klienci ci generują wyższe przychody od użytkowników zwykłych telefonów.

Rynek spodziewa się, że telefony znajdą się w sprzedaży w połowie tego roku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Verizontag smartfonytag iPhonetag CDMAtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy