Dlaczego pressroom jest niezbędny do budowania wizerunku marki w sieci?

Co kreuje wizerunek marki w sieci? Opinie oraz informacje. Te pierwsze są dostarczane przez konsumentów na forach oraz specjalnie do tego przeznaczonych serwisach. Te drugie znajdują się w gestii marki, pojawiając się nie tylko na stronie, ale przede wszystkim na różnorakich portalach. Opinie i informacje wzajemnie się uzupełniają, sprawiając, że jedne bez drugich nie odniosą zamierzonego efektu. Czas zacząć to wykorzystywać!

Czy marka, która nie buduje wizerunku w internecie, może odnieść sukces? W obecnych czasach odpowiedź negatywna jest już "oczywistą oczywistością". Czy marka, która buduje wizerunek w internecie odniesie sukces? Może, ale nie musi. Wszystko zależy od kompleksowości, jakości oraz strategii tworzenia internetowego oblicza.

Firma musi dostarczać konsumentowi informacji oraz opinii. Aktywny monitoring komentarzy na temat marki oraz działania w mediach społecznościowych to jedno. Bardzo ważnym elementem jest jednak odpowiednia komunikacja z internetowymi mediami. W tym wypadku gwarancję dobrze prowadzonych działań stanowi skorzystanie z przeznaczonej do tego odpowiedniej komórki, tzw. wirtualnego biura prasowego, która na bieżąco będzie dostarczać informacji na temat firmy.

Korzyści jest wiele

Powszechnie wiadomo, że przeciętny konsument, poszukując wiadomości na temat firmy, korzysta z internetowej wyszukiwarki. Tak jak strona internetowa marki jest jej swoistym dowodem tożsamości w internecie, tak informacje prasowe na jej temat na różnych portalach stanowią świadectwo wiarygodności, kompetencji oraz jakości.

Prowadzenie wirtualnego biura prasowego, które zapewnia regularną i szybką wysyłkę artykułów na temat firmy znacząco ułatwia komunikację z mediami, buduje zaufanie do marki oraz tworzy jej wizerunek jako eksperta w swojej dziedzinie. Informacje prasowe zamieszczane na różnych portalach zdecydowanie poszerzają zasięg prowadzonych działań, trafiając do większej grupy odbiorców zainteresowanych daną tematyką. Co więcej, zwiększona częstotliwość pojawiania się nazwy marki w różnych artykułach na portalach prasowych sprzyja zwiększeniu świadomości potencjalnych klientów występowania marki i oferowanych przez nią działań. Nie wspominając już o korzyściach z tego tytułu dla pozycjonowania…

Pisać, tylko o czym?

Skoro już wiadomo, że pisać o marce trzeba, jeśli chcemy, by wspięła się na szczyt sukcesu, skupmy się na zamieszczanej treści. Informacje prasowe na temat marki można podzielić na kilka rodzajów:

Artykuły eksperckie w danej dziedzinie, w której specjalizuje się marka. Takie działania idealnie kreują wizerunek marki jako rzetelnego specjalisty oraz świadczą o jej wysokich kompetencjach.

Informacje o akcjach pobudzających działania sprzedażowe (promocje, wyprzedaże) wpływają na wzrost ruchu na stronie oraz popytu na oferowane produkty.

Noty informujące o nagrodach i osiągnięciach, które zdobyła marka. Mają istotny wpływ na pozycję marki oraz ocenę jej jakości przez potencjalnych klientów.

Informacje na temat planów, innowacji, nowych założeń. Dzięki takim publikacjom marka w oczach potencjalnych odbiorców jest postrzegana jako otwarta na nowe możliwości, nowoczesna i rozwojowa.

Wirtualne biuro prasowe stanowi ogromną szansę nie tylko dla dużych koncernów, ale także dla mniejszych firm, które dzięki prowadzonym przez nie działaniom mogą zaistnieć na równi z wielkimi. To opcja ekonomiczna, co szczególnie można dostrzec, kiedy porównuje się poniesione koszty do wielkości uzyskanych efektów. Reasumując, wirtualne biuro prasowe jest niezwykle skutecznym narzędziem, którego funkcjonowanie w dużym stopniu determinuje przyszły sukces firmy. Czy po takiej porcji wiadomości można się jeszcze zastanawiać nad sensem jego prowadzenia?

Julia Kapuścińska
Specjalista ds. ePR w firmie ATOM Media Interaktywne


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930