Dane dziesiątek tysięcy klientów Stratforu już w sieci

30-12-2011, 11:37

Internauci zrzeszeni w grupę o nazwie AntiSec, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, udostępnili w sieci ogromną bazę informacji na temat klientów amerykańskiego ośrodka badawczego.

AntiSec udostępnili wszystkie materiały, które udało im się przechwycić ze Stratforu, poza 200 GB wiadomości e-mail wciąż poddawanymi odpowiedniej redakcji. Prawdopodobnie nie będzie to zatem ostatni wyciek dotyczący amerykańskiego ośrodka badawczego.

Czytaj także: Murdoch zapłaci poszkodowanym przez hakerów

- Czas zaprezentować pełną listę 75 tysięcy danych osobowych, adresów, a także zaszyfrowanych haseł każdego, kto kiedykolwiek zapłacił Stratforowi - poinformowali AntiSec w ogłoszeniu zamieszczonym w serwisie PasteBin. - Ale to nie wszystko. Udostępniamy również ok. 860 tys. nazw użytkowników, adresów e-mail oraz zaszyfrowanych haseł każdego, kto był zarejestrowany na stronach Stratforu.

Jak informowaliśmy niedawno, na liście poszkodowanych znaleźć można m.in. Bank of America, Exxon Mobil, Goldman Sachs, Interpol, Thomson Reuters czy Organizację Narodów Zjednoczonych. W związku z atakiem na razie zablokowana jest strona organizacji, a obecnie szczegółowym badaniem włamania zajmują się zewnętrzni eksperci.

Przy okazji zapowiedziano również, że ataki internetowej grupy nie zostaną wstrzymane. Z okazji Nowego Roku będzie kilka "głośnych demonstracji" przed więzieniami na całym świecie, by w ten sposób okazać solidarność z osadzonymi - poinformowali AntiSec. W następnej kolejności celami ataku mają być również różnego rodzaju organy egzekucji prawa.

Czytaj także: Stuxnet miał kilku kuzynów


Źródło: PasteBin
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy