Proruskiego? Łukaszenka ma wiele wad, ale potrafi załatwiać różne sprawy z korzyścią dla swojego kraju. Jak zostanie obalony to rządzić zacznie kukiełka ruska albo europejska. Jeśli kukiełka będzie ruska to ludzie zbiednieją. Jeśli europejska to zrobi się bardziej kolorowo i ludzie też zbiednieją.
Żyją gorzej niż u nas, ale lepiej niż np na Ukrainie, gdzie start był lepszy niż na Białorusi po upadku ZSRR i system władzy bardziej przypominał zachodnie standardy. Jeszcze raz mówię i mogę się o to zakładać - jeśli Łukaszenka zostanie obalony bezmyślnie, z wielkim hurra, to o to kto przejmie po nim władzę będą grały różne wywiady. I w zależności od tego czy wygra wywiad rosyjski czy zachodni, obraz życia na Białorusi w naszych mediach nie zmieni się lub poprawi. W rzeczywistości na początku zmieni się niewiele, a potem zacznie się rozwarstwienie, i warstwa idąca w dół będzie zdecydowanie grubsza od tej idącej w górę. Po Ukrainie widać to na prawdę bardzo dobrze.
~aaa - w samym rozwarstwieniu nie widzę niczego złego, wszak o tym jak żyjemy decydujemy swą pracą i postępowaniem w życiu, mamy wolny wybór.
Nie podoba mi się jedynie sytuacja taka jak obecnie w Polsce - gdzie najwięksi przekręty i złodzieje, byli zbrodniarze komunistyczni, agenci SB itd. pławią się w bogactwach, a ludzie uczciwi, byli opozycjoniści często nader żyją w biedzie i nędzy.
Czy tak będzie i na Białorusi?


© 1998-2026 Dziennik Internautów Sp. z o.o.