Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~Ben

  Niestety za większość materiałów trzeba słono płacić(3,6zł za odcinek!)
  Może redakcja DI się zapyta kierownictwo TVP kiedy zniosą opłaty. Jakoś polsatowski ipla pozwala na oglądanie ich seriali i innych programów za darmo. I to jest dobre. A TVP gdy nie usunie opłat to raczej ten ich serwis będzie ciekawostką :)
  Np chciałbym sobie obejrzeć stare odciniki Bulionerów ale trzeba płacić :((

  05-11-2008, 16:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Ben
  [w odpowiedzi dla: ~Ben]

  Dodam jeszcze że adres tego programu
  http://www.ipla.pl/
  Są tam wszystkie odcinki kiepskich i innych super seriali. Dziwię się jeszcze że TVP nie zrezygnowała z opłat. Ale jak program ipla stanie się bardziej popularny to TVP może kiedyś zrezygnuje z podwójnego haraczu.

  05-11-2008, 16:51

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~ignacy

  bosze bosze bosze - nie rozwiązuje... ;)

  05-11-2008, 18:15

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~gorgoroth

  po cholere drm jak uparty pirat i tak znajdzie rozwiazanie, azeby nagrac zawartosc wideo - np. programem komputerowym camtasia recorder, czy chociazby frapsem... da sie? no ba...

  05-11-2008, 19:39

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~legON

  Zapłaciłem za każdą minutę w tej dziadowskiej telewizji abonamentem i jogurtem, którego reklamy obejrzałem. Zapłaciłem też za archiwizacje i za powstanie nowego portalu TVP. Za niektore pozycje zapłaciłem po kilka/kilkanaście razy. Dlaczego mam placic po raz kolejny za te same treści i do tego będą zabezpieczone przed dowolnym korzystaniem z zakupionych treści przez DRM ???

  05-11-2008, 19:47

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ammpp
  m
  Użytkownik DI ammpp (120)

  A czy za zapłacenie za materiał TVP w internecie można dostać fakturę lub paragon ???
  Bo jeśli tak, to proponuję tą kwotę odliczyć od abonamentu. Trzeba dokładnie doczytać w ustawie za co konkretnie ten abonament się płaci...

  05-11-2008, 20:35

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~DanteKarlini

  Posiadam system Mac'a z systemem 10.5.5 oraz z przeglądarką Safari 3.1.2 i nie miałem żadnych problemów z odtworzeniem materiałów.
  Wystarczy tylko posiadać plugin do QuickTime'a pozwalający na odtwarzanie filmów w formacie WMV.

  05-11-2008, 21:04

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • mkmkmk
  m
  Użytkownik DI mkmkmk (9)

  Jak nie działa pod Linuksem jak działa!
  Arch 64bit z Firefox'em 3 odtwarza bez żadnych kłopotów cokolwiek się wybierze
  [IMG]http://img119.imageshack.us/img119/9195/zrzutekranu15sx4.th.png[/IMG][IMG]http://img119.imageshack.us/images/thpix.gif[/IMG]

  05-11-2008, 22:26

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Edi
  m
  Użytkownik DI Edi (154)

  U mnie przy drugim filmie wyskoczył błąd, że strona nie istnieje, a przy następnym pyta się czy uaktualnić Windows Media Player. Nawet nie pisze co chce pobrać. Nie wie ktoś czy na stronie nie mają jakiś trojanów?

  06-11-2008, 02:38

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~xyz

  A może lepszy był by Silverlight Microsoftu. Jest to przecież otwarty standard, dostępne są pluginy pod Linuxa.

  06-11-2008, 10:19

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Perx

  Wszystkim misiom podniecającym się, że mogą obejrzeć pod Linuksem za pomocą portowanych kodeków WMV (przy okazji naruszając czystość dystrybucji) muszę zepsuć humor - to co pokazujecie to są materiały BEZ POSRANEGO DRM - reportaże, nie zabezpieczone filmy itp. Spróbujcie sobie odtworzyć seriale pobrane na dysk (strumień 1500 kbps) zabezpieczone DRM. Powodzenia :> O to właśnie jest cała sprawa. Zresztą TVP jest prywatnym folwarkiem microsoftu, jak większość ameryko-w-dupę-włażącej administracji centralnej i instytucji publicznych "dostających" a właściwie kupujących za ciężkie pieniądze z naszych podatków rozwiązania microsoftu bo telewizyjne %$$%%$ nic innego obsługiwać nie potrafią/nie chce im się, a w ten sposób umacnia się monopol małegomiękkiego i różnych Adobe itp. Zwróćcie uwagę, że nawet filmy "misyjne" tzn. takie któreych raczej nie ogląda przeciętny miłośnik Spidermana3 czy Transformers (np: "Zycie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową", "Czesc Tereska" itp) iTVP udostępnia w kontenerze WMV z kodekami WMV/WMA. By to obejrzeć na sprzęcie stacjonarnym (bo co to za oglądanie na pececie) muszę to badziewie transkodować do otwartych kodeków mpeg4 typu xvid itp. - nie każdy to musi umieć potrafić, traci się czas i jakość przy transkodowaniu stratnym. Ale iTVP musi być jarmarkiem MS :(

  06-11-2008, 12:18

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~kóska

  A cóż to za dziwaczna, karkołomna koncepcja "czystości dystrybucji"? Popsuje się coś, jak zainstaluję? :P

  06-11-2008, 13:21

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Perx

  Kośka - jesteś zapewne użytkownikiem Mandrivy, Ubuntu w jednym z tysiąca wcieleń z jeszcze większą ilością błędów, czy wreszcie Suse, prawda? Bo jeśli binarne kodeki, sterowniki i flaga tainted w kernelu nic Ci nie przeszkadza, to zapewne traktujesz linuksa jako taki "widndows za darmo". Jeśli się pomyliłem to przepraszam, ale takich użytkowników jest coraz więcej na fali gazetowej popularności linuksa, którzy czystość normalnej dystrybucji i samego Debiana traktują jako relikt z epoki dinozaurów. Takie podejście "ma działać" a jaki jest w środku kod mnie nie obchodzi jest IMHO szybką ścieżką do końca linuksa w obecnej postaci, zejścia na rozwiązania zamknięte i układania się z Microsoftem jak to robi Novell dla swoich krótkowzrocznych interesów "sprzedający amunicję" przeciw własnemu obozowi Ballmerowi i spółce.

  No ale wracając do podstawowej kwestii - pokaż mi odtworzony pod Linuksem inaczej niż np: na maszynie wirtualnej z windows materiał z DRM (np: odcinek Oficerów). Oczywiście nie mówię o łamaniu prawa i zdjęciu DRM (co by nie mówić o jego słuszności i lobbingowi jaki miał miejsce przy procesie legislacyjnym) tylko rozwiązania do którego dostawca treści się nie przyczepi. Powodzenia :>
  O to właśnie jest cała burza, BBC itp. mają dużo prostsze mechanizmy (np: wpuszczają IP z UK i Irlandii), a mają dużo lepszą ofertę programową online niż nasza żałosna Kaczowizja - to nie jest TV publiczna, tylko partyjna i jako taka powinna utrzymywać się ze składek PiS i reklam, albo wreszcie wypi*ć to całe towarzystwo czekistów, zrobić TV niezależną od rządu (aktualnego lub byłego) i rzeczywiście realizować misję, a nie popłuczyny z amerykańskiego śmietnika filmowego, ubekomanię i rozrywkę pod najniższy gust w stylu tańców na lodzie czy tłuściochów w MamyMamy.

  06-11-2008, 18:15

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~GvS

  Mam ubunciora i przyznaję otwarcie, że nie płacę abonamentu więc wszystko gra. Nie mam dostępu do treści która mi się nie należy. Nie mam żadnego odbiornika rtv i jestem szczęśliwym człowiekiem. Nie muszę oglądać upolitycznionych misji tvp.

  07-11-2008, 09:17

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~znik

  a jak puszczają anteną to jaki tam jest DRM ? W moim odczuciu chcą nas okraść z treści dostępnych publicznie.

  11-11-2008, 20:12

  Odpowiedz
  odpowiedz